מה לעשות בחקירת מצ"ח?

חקירת מצ"ח

אם נקראתם לחקירה או שאתם עומדים בפני חקירת מצ"ח חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין צבאי בהקדם האפשרי. לעתים יש טעויות שתעשו בתום לב ועלולות להיות משמעותיות ביותר להמשך החקירה והמשפט.

התייעצות בזמן אמת

במקרה של חשד לעבירה, מטרתה של המשטרה הצבאית למצוא כמה שיותר עדויות, חומרים, כדי לבסס את התיק נגד הנאשם ולכן ככל שהנאשם יהיה פגיע יותר, חשוף יותר, סביר להניח שהוא ישתף פעולה עם החוקרים, ידבר וימסור לידיהם פרטים שלא תמיד כדאי לתת.

התייעצות עם עורך דין יכולה לצמצם את שיתוף הפעולה והפרטים הנמסרים למינימום ההכרחי כדי שלא יזיקו לנאשם. נאשמים שאינם מתייעצים עם עורך דינם בשלבים מוקדמים עלולים להתנהל בצורה שרק תזיק בהמשך.

עורך דין צבאי

בניגוד לשיפוט האזרחי, השיפוט הצבאי מחמיר יותר ושופט לא רק בגין העבירה אלא גם על שבירת המשמעת והדין הצבאי. עורך דין לחקירת מצ"ח מכיר את התנהלות הפרקליטות הצבאית, את דקויות החוק הצבאי ואת יחסי הכוחות בין המפקדים לפקודים, בין התובע ליחידה וכן הלאה. לכן חשוב ביותר לערב את עורך הדין הצבאי כדי שיוכל לייעץ מה לעשות בחקירת מצ"ח.

עזרתו של עורך הדין בחקירה

בקיאותו של עורך דין צבאי בחוק הצבאי מאפשרת לו הבנה בענייני מעצר בצבא והבדלים בחומרת עבירות שונות בצבא. ישנם תחומי כמו עריקות, סירוב פקודה, הפקרת נשק ועוד, שהמשטרה האזרחית לא מתעסקת בהם בכלל.

גם עבירות סמים נאכפות בצבא בצורה חמורה יותר מאשר באזרחות. עורך הדין מכיר את שיטות החקירה של מצ"ח ויוכל לתת לנאשם את ההכוונה הנכונה יותר כיצד לפעול. חשוב לזכור כי הזכות לייצוג עורך דין היא זכותכם הבסיסית ובלתי אפשרי למנוע אותה מכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חליטות צמחים – האם הן באמת בריאות
הנה הוא הגיע, החורף שוב חזר אלינו ובגדול. הקור החזק ביותר לא עומד בפני חליטת צמחים משובחת, חמימה...
קרא עוד »
נוב 08, 2021
מה צריך לדעת בעת הזמנת שירותי בר לאירועים קטנים?
מתכננים אירוע קטן ואינטימי בקרוב? מלבד תכנון מקומות ישיבה, בחירת קייטרינג, בחירת מקום, הזמנת האורחים...
קרא עוד »
יונ 30, 2022
יתרונות באימון שחיה
שחייה נקראה האימון המושלם. אחרי הכל, אתה יכול לקבל את כל היתרונות של אימון אירובי ללא השפעה שפוגעת על...
קרא עוד »
פבר 28, 2020