ממונעים לילדים – מה זה אומר?

ממונעים לילדים – מה זה אומר?

הביטוי ממונעים, בדרך כלל משתייך לעולם המבוגרים. אנחנו מכירים אותו מתחומים של כלי רכב או אמצעים אחרים השייכים לעולם התחבורה, וכן אנחנו מכירים אותו מתחומים שקשורים לכלי עבודה ומוצרים שונים לבית.

אך יש עוד סוג של ממונעים, והוא דווקא שייך לעולם הילדים. מדובר על כלי רכב שמיועדים לילדים, והם כמובן ממונעים. בשונה מאופניים, סקייטבורד או בימבה, אנחנו יכולים למצוא כלי רכב ממונעים לילדים קטנים, והם יכולים להשתמש בהם בפארקים, חצרות וגינות.

כמובן שלא מדובר על כלי רכב רגילים. אין הכוונה לכלי רכב שניתן להשתמש בהם למרחקים ארוכים וגם לא במהירות גבוהה, אך הם כן מספקים לילד חוויה ייחודית, חוויה של נהיגה על כלי רכב שמתאים לגובה, מבנה הגוף וכן לגיל שלו.

אנחנו יכולים למצוא כלים ממונעים כגון אופנוע, ג'יפ, טרקטורון ואפילו מכונית. כולם מבחינת הסגנון והעיצוב מזכירים כלי רכב אמיתיים, בחלק מהמקרים הם אפילו שייכים לחברות המקור, למשל מרצדס או BMW, וכאמור הם יכולים לספק את חווית הנהיגה במלואה.

 

כיצד בוחרים ממונעים לילד?

ראשית, יש לבחור כלי רכב שמתאים לגיל שלו, מבנה הגוף וגובה. חשוב לוודא שהכלי מתאים ורלוונטי עבורו לשימוש, על מנת שהוא יוכל לנהוג עליו באופן בטוח ללא חשש.

שנית, יש לבחון מה המהירות ומה סוג המנוע שיש לרכב. מדובר על מנועים של 6 עד 24 וולט, מהירות נמוכה כמובן, אבל עדיין מאחר ומדובר בילדים אז צריך להתייחס לכך בחשיבות רבה.

שלישית, חשוב לבחון את המשקל של הכלי, זאת על מנת לדעת האם הילד יכול "לסחוב" אותו, אך חשוב לא פחות, האם ניתן להרים אותו הביתה או לאחסן אותו בתא המטען של הרכב, כשנוסעים למקומות שונים.

כתוב/כתבי תגובה