שיש אוניקס או קיסר?

שיש אוניקס או קיסר?

אם אתם מבצעים מחקר אודות סוגי שיש, בעקבות שיפוץ בנייה או חידוש של מרחבים בבית, חשוב שתדעו מה ההבדל בין סוגי השיש שישנם כיום. שיש הוא חומר שהיה נפוץ לבנייה כבר מימים ימימה, וזאת בשל העמידות שלו לאורך שנים ובשל היכולת שלו לשמש משטח לעבודה, רחצה, בישול, אכילה ובעצם לכל פעולה שיש לבצע בסביבה המגורים.

כיום, רבים מתלבטים בין שני סוגים של אבנים, כאשר מדובר באבן קיסר או אוניקס. אבל מה ההבדל בין כל סוג שיש? הכל בהמשך.

הכרות עם סוגים שונים של אבנים

שיש הוא בעצם אבן טבעית אשר נחצבת ומיוצרת כמשטח המלווה בעיסות של חומרים טבעיים. עיסות המשטחים מורכבות מהאבן עצמה ומחומרים כמו קוורץ שנגרס על ידי מכונה, ובכך הופך את המשטח לחזק וקשיח. לעיתים ישנן תערובות שיש המכילות שרף, פוליאסטר, חול ים וכדומה. בעוד שבכך אפשר ליצור משטחים גמישים ומבריקים.

שיש אבן קיסר

כדי להבין את ההבדלים בין שיש אבן קיסר לאוניקס, חשוב לדעת מה מרכיב את המשטח, בעוד שאבן שיש קיסר היא עיסה שבה האבן עצמה, והיא מעורבת בקוורץ, חול ים ושאר חומרים שהזכרנו. מה שמייחד את האבן היא הצבעים המיוחדים והמגוונים במיוחד אשר מאפיינים את השיש, בעוד שגודל הלוחות אשר אינו משתנה: מאפשר תכנון נכון ופשוט יותר.

ומה לגבי שיש אוניקס?

משטחי אוניקס מיוצרים מאבנים שמיועדות לייצור אבני חן, ומדובר בחומר שעובד על ידי קוורץ, גבישים מוצפנים, וכדומה. את השיש ניתן לבחור בגוונים אדומים, לבנים ושחורים. כאשר בכך אפשר לבצע התאמה נכונה יותר ומהירה יותר לעיצוב הבית. באמצעות אופציות בחירה בין הסוגים השונים, רבים יכולים לגוון את הבחירות שלהם, לעצב כל מרחב ולבחור משטחי שיש מוזלים, שאינם עולים כסף רב.

לסיכום, אין זה משנה איזה סוג של אבן תבחרו עבור עיצוב ותכנון המרחב הפנימי של ביתכם. מה שחשוב הוא כי תעזרו במקצוענים אשר יסייעו לכם לבצע בחירה נכונה, ויקנו לכם שירותי עיצוב, התקנה ותחזוקה, מעולים.

דוגמאות תוכלו למצוא באתר https://www.nir-zvi.co.il/

כתוב/כתבי תגובה