פינוי מושכר – כך תעשו את זה נכון

פינוי מושכר הוא מונח המתייחס לתהליך פינוי שוכר מהנכס המושכר שלו. זה ידוע גם כמצב בו דייר לא מוכן להתפנות באופן חופשי. מאמר זה ילמד אותך כיצד לפנות מישהו בקלות, מבלי לפגוע ברכוש או לעבור על שום חוק.

תהליך השכרה של פינוי הוא למעשה די פשוט. על המשכיר להודיע לשוכר הודעה בכתב, בדרך כלל עם תאריך מסוים, ולאחר מכן להגיש לו התראה, ואם יש צורך אז צו פינו. 

ניתן לסיים חוזה שכירות ללא סיבה על ידי מי מהצדדים; עם זאת, זה יכול להוביל לבעיות משפטיות משמעותיות.. על מנת שצד אחד יסיים את חוזה השכירות שלו, צריך שתהיה לו עילת סיום מוצדקת ויוכל להוכיח זאת בבית המשפט. אם אינכם בטוחים כיצד עובדים חוזי שכירות, מוטב לשכור עורך דין שיתמחה בכך. 

בעיקרון בתהליך רגיל, שני הצדדים מסכימים על תאריך מוסכם, ולאחר מכן הם מסכימים על סכום כסף מסוים שישולם על ידי השוכר לכיסוי כל נזק שייגרם לנכס. זה נעשה בדרך כלל אם יש בעיות עם הנכס או שהוא זקוק לתיקונים גדולים. במידה ושני הצדדים לא מגיעים להסכמה, אז בעל הבית שולח מכתבי התראה ונותן לדייר זמן להתפנות לפני שינעלו אותם בחוץ.

למה חשוב לשכור עורך דין? 

עורך דין יסייע בפינוי באחת משתי דרכים:

1) בייצוג המשכיר בבית המשפט; או 2) במשא ומתן עם השוכר בשם המשכיר.

הליך הפינוי הוא, כאמור, הליך משפטי שעלול להיות מסובך. לכן חשוב להבין את הזכויות והחובות של המשכיר והשוכר. עורך הדין יכול לספק לך גם סקירה של זכויותיך, חובותיך וחובותיך כשוכר או משכיר, כגון מה לעשות כאשר חוזה השכירות שלך נגמר, כיצד להגן על עצמך מפני פינוי וכו'. למידע נוסף עורך דין ניר אביבי

כתוב/כתבי תגובה