איך לשמור על ניהול תקציב משפחתי ועדין להנות מהחיים

איך לשמור על ניהול תקציב משפחתי ועדין להנות מהחיים

כאשר מנהלים נכון את התקציב המשפחתי, אפשר בקלות להנות מהחיים. להגיע למסעדות, לצאת לחופשות בארץ ובחו"ל ולשפר את רמת החיים מעת לעת.

בסיס ההתנהלות המשפחתי 

לכל משפחה יש תקציב מוגדר אשר מורכב מההכנסות של בני הזוג, אם הם שכירים הסכום הוא קבוע בדרך כלל ואם הם עצמאיים ההכנסות משתנות, אך בני הזוג קובעים תקציב שהוא ריאלי כיוון שאלו הן ההכנסות הממוצעות ועל פיו הם מתנהלים.

תחשיב של ההוצאות המשפחתיות 

בכל חודש יש הוצאות כספיות משפחתיות שהן קבועות כמו לדוגמה תשלום משכנתא או תשלום עבור שכר דירה, ארנונה, חשמל, הוצאות תחזוקה לרכב, ביטוחים שונים, תשלומים עבור גני ילדים, בתי ספר, חוגים מזון, ביגוד אלמנטרי, הנעלה וכו'. בני הזוג דואגים שמתוך ההכנסות יהיה להם תמיד די כסף, כדי לעמוד בכל ההוצאות הקבועות. 

מעבר להוצאות הקבועות, הם יודעים מהו הסכום של הכסף הפנוי שנותר ברשותם. בסכום הזה הם יכולים לבצע כמה וכמה פעולות, לצאת מדי פעם לבילויים כמו הופעות או מסעדות. לחסוך את מלוא הסכום או חלק ממנו עבור החלפה של רכב בעתיד, נסיעה לחו"ל או מעבר דירה.

חיסכון למטרות מסוימות 

יש הרגשה טובה כאשר יש בבנק חיסכון ויש שאיפה לבצע מהלך מסוים כאשר בחיסכון יצטבר הסכום המתאים. כך שומרים על ניהול תקציב למשפחה ועדין נהנים מהחיים.

חשיבה בסיסית על רמת החיים 

כל משפחה אמורה לחיות ברמת החיים האפשרית מבחינתה, כיוון שהיא תואמת את סך ההכנסות שלהם. יש מי שמרוויח משכורת מינימום ואחרים שעובדים במקומות שבהם השכר הוא גבוה כמו חברות היי טק ולכן סך ההכנסה שלהם הוא גבוה באופן משמעותי ממשפחות רבות אחרות.

למידע נוסף על ניהול כלכלי נכון, הקליקו על הלינק

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה odt בעצם?
חברת odt team היא חברה המתמחה בפעילויות שטח שונות. פעילויות אלה כוללות מגוון יתרונות חברתיים וקבוצתיים...
קרא עוד »
אוק 27, 2020
היתרונות של מתקני משחקים
מתקני משחקים הם מקומות שבהם ילדים יכולים ליהנות ולחקור את היצירתיות שלהם ללא כל הגבלה. מתקני משחקים...
קרא עוד »
פבר 08, 2023
חתונה גאה
כאשר אתם עומדים להינשא לבחירי לבכם, אין הרגשה טובה מזו ועמה מגיע הפרפקציוניזם שבבחירת החליפות. כיצד...
קרא עוד »
אוג 04, 2021