איך לקבל היתר שינויים בקלות יחסית

מקובל להניח שהיתר בניה נדרש אך ורק כאשר רוצים לבצע פעולה של בנייה עם תוספת שטח. חשוב להבהיר כי גם כאשר מתכננים שינויים כלשהם במבנה, על פי חוק התכנון והבניה הדבר חייב להתבצע בכפוף לאישור, שנקרא היתר שינויים. ללא קבלת היתר, אתם חשופים לקבלת קנסות גבוהים ואכיפה (בהמשך, לא ניתן למכור את הבית ללא סיבוכים מרובים ובירוקרטיה). אם אתם רוצים לקבל היתר שינויים בקלות יחסית, נסביר את תעשו זאת נכון. 

כך תקצרו את זמן הטיפול 

פרק הזמן שנדרש לצורך קבלת היתר שינויים הוא קודם כל פונקציה של אופן הגשת הבקשה וטיפול על פי הנהלים. העדיפו להיעזר באדריכל/ית או הנדסאית אדריכלות, שמכירים את דרך העבודה מול הוועדות מזה שנים. הגשת כל המסמכים, התנהלות לפי כל הבירוקרטיות והגשת בקשה להקלות במידת האפשר, יכולים לאפשר לכם לקבל את ההיתר תוך פרק זמן קצר למדי ולפעמים אפילו קצר מאוד. חודשיים עד חמישה חודשים לעומת פרק זמן ארוך בהרבה, כפי שמאפיין היתרים לבניה הכוללת שינויים. 

הכנת תשריט אדריכלי וייעוץ פרטני 

על מנת לקבל היתר שינויים בקלות יחסית, בין אם במבנה קיים שבוצעו בו שינויים ללא היתר ובין אם רוצים לבצע את השינויים בהמשך, יש צורך בתשריט. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בהכנת תשריטים אדריכליים בפרויקטים שונים, המטופלים באופן שוטף על ידי הוועדות השונות. 

התשריט יציג בצורה מפורטת את השינויים במבנה, לצורך הנחת דעתם של חברי הוועדה. קבלת ההיתר היא חלק מדרישות החוק. יתכנו גם דרישות נוספות, כגון אישור כבאות ואישורים נוספים (למשל של הגורמים המטפלים בממ"דים). פנו אלינו כדי לבנות בשקט. ייעוץ פרטני מבעוד מועד יאפשר גם לכם, לקבל היתר בקלות. למידע נוסף לבנות בשקט

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקון xbox one – או לקנות חדש?
שאלת השאלות שניצבת מול כל גיימר באשר הוא, זה עניין הצעד הנכון במקרה של תקלה. כל מכשיר אלקטרוני...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019
איך לנהל גירושים בצורה שלא תהרוס את הבית לגמרי
גירושין יכולים להיות תהליך מאתגר שיכול להוביל לרמות גבוהות של מתח וסערה רגשית עבור שני הצדדים...
קרא עוד »
אפר 08, 2023
איך כדאי לעצב אלבומים לבת מצווה? 
הקדמה: משמעותו של אלבום בת מצווה בת מצווה, המציינת את התבגרותה של ילדה יהודייה, היא אירוע ציון דרך...
קרא עוד »
יונ 20, 2023