איך לקבל היתר שינויים בקלות יחסית

איך לקבל היתר שינויים בקלות יחסית

מקובל להניח שהיתר בניה נדרש אך ורק כאשר רוצים לבצע פעולה של בנייה עם תוספת שטח. חשוב להבהיר כי גם כאשר מתכננים שינויים כלשהם במבנה, על פי חוק התכנון והבניה הדבר חייב להתבצע בכפוף לאישור, שנקרא היתר שינויים. ללא קבלת היתר, אתם חשופים לקבלת קנסות גבוהים ואכיפה (בהמשך, לא ניתן למכור את הבית ללא סיבוכים מרובים ובירוקרטיה). אם אתם רוצים לקבל היתר שינויים בקלות יחסית, נסביר את תעשו זאת נכון. 

כך תקצרו את זמן הטיפול 

פרק הזמן שנדרש לצורך קבלת היתר שינויים הוא קודם כל פונקציה של אופן הגשת הבקשה וטיפול על פי הנהלים. העדיפו להיעזר באדריכל/ית או הנדסאית אדריכלות, שמכירים את דרך העבודה מול הוועדות מזה שנים. הגשת כל המסמכים, התנהלות לפי כל הבירוקרטיות והגשת בקשה להקלות במידת האפשר, יכולים לאפשר לכם לקבל את ההיתר תוך פרק זמן קצר למדי ולפעמים אפילו קצר מאוד. חודשיים עד חמישה חודשים לעומת פרק זמן ארוך בהרבה, כפי שמאפיין היתרים לבניה הכוללת שינויים. 

הכנת תשריט אדריכלי וייעוץ פרטני 

על מנת לקבל היתר שינויים בקלות יחסית, בין אם במבנה קיים שבוצעו בו שינויים ללא היתר ובין אם רוצים לבצע את השינויים בהמשך, יש צורך בתשריט. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בהכנת תשריטים אדריכליים בפרויקטים שונים, המטופלים באופן שוטף על ידי הוועדות השונות. 

התשריט יציג בצורה מפורטת את השינויים במבנה, לצורך הנחת דעתם של חברי הוועדה. קבלת ההיתר היא חלק מדרישות החוק. יתכנו גם דרישות נוספות, כגון אישור כבאות ואישורים נוספים (למשל של הגורמים המטפלים בממ"דים). פנו אלינו כדי לבנות בשקט. ייעוץ פרטני מבעוד מועד יאפשר גם לכם, לקבל היתר בקלות. למידע נוסף לבנות בשקט

כתוב/כתבי תגובה