איך קובעים מי מוגדרים כתשושי נפש?

איך קובעים מי מוגדרים כתשושי נפש?

תשושי נפש בהגדרת החוק זכאים לקבל קצבה קבועה מביטוח לאומי. אבל מי הם תשושי נפש? שאלה טובה. באופן עקרוני בנושאים כאלו הרופא אמור להחליט, אולם אתם יכולים גם לבחון את המצב בעצמכם כדי לדעת מה המצב של הקשיש שאתם מטפלים בו או שהוא קרוב משפחה שלכם. 

תחת החוק הזה מוכרות גם חברות הביטוח את הפוליסות השונות שלהם כדי לקבוע מי יהיה זכאי לקבל את הפוליסה. כאן בדרך כלל מתנהלים מאבקים משפטיים בין האזרח לחברות הביטוח כאשר הן מביאות רופאים מצידם שאומרים שהזקן אינו תשוש נפש. 

אז איך זה נקבע בעצם? איך אתם יכולים לקבל את האישור הזה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

תשושי נפש – מי הם?

תשושי נפש בהגדרה יבשה אלו אנשים שהיכולת הקוגנטיבית והפיזית שלהם נפגעה כתוצאה מהתבגרות או מתאונה כל שהיא במהלך חייהם.

כמובן שכל מקרה נבחן לגופו, אבל השורה התחתונה היא שמי שעונה להגדרה הזו זכאי להטבות רבות מהמדינה. בין היתר הוא גם יקבל מלגה חודשית שתתמוך בחייו לצד הטבות והקלות במיסים.

אז מי שקובע על החולה או הישיש האם הוא תחת הסעיף הזה הוא רופא. אתם יכולים ללכת לרופא או להזמין את הרופא לבית שיגיד לכם מה מצבו של הקשיש. במידה והוא יקבע שמדובר בתשוש נפש הוא יכתוב לכם המלצה מתאימה שתתמוך באבחון שלו.

בנוסף, חשוב לדעת שתשוש נפש הוא בדרך כלל מי שלא יכול לבצע בעצמו פעולות בסיסיות כמו שליטה בצרכים, אכילה ושתייה. אם הישיש לא מצליח לבצע 3 מתוך 6 פעולות בסיסיות אלו הוא מוגדר לתשוש נפש והוא זכאי לכל הסעיפים המופיעים בחוק לעונה להגדרה זו. למידע אודות עו"ד ביטוח סיעודי

כתוב/כתבי תגובה