כיצד להתמודד עם פחד מנהיגה?

כיצד להתמודד עם פחד מנהיגה?

אם אתם מוצאים את עצמכם מפחדים לנהוג, המאמר הבא בשבילכם. הרבה אנשים שחוו תאונה או כמעט תאונה בכביש, מפחדים לנהוג. הם מפחדים כי הסיטואציה הזו כל הזמן עולה מולם. הם מפחדים שרכב יגיח בדיוק מהמקום שהם לא ציפו והגרוע מכל יקרה. 

בכלל, בכבישים העמוסים בישראל ובכמות התאונות הרבה ניתן להבין מדוע יש נהגים שממש מפחדים לנהוג. אולם כמובן שפחד מוגזם מנהיגה הוא לא בריא וצריך לטפל בו כדי שתוכלו להמשיך לנהוג ברוגע.

אז איך מטפלים בפחד מנהיגה? כיצד זה קשור למורה הנהיגה שלכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת. להמשך קריאה אודות טיפול בפחד מנהיגה

איך להתמודד עם פחד מנהיגה?

פחד מנהיגה נובע בדרך כלל מתרחישים שאתם מציירים לעצמכם בראש או על סמך ניסיון עבר או על סמך התמקדות בתאונות שקרו אולי לקרובים לכם וכדומה. 

ככל שאתם שוקעים יותר במחשבות על תאונות שאמורות להתרחש בכבישים, זה מלחיץ אתכם יותר ויותר עד שזה מגיע ממש לרמה שאתם מפחדים לנהוג. 

במקרים כאלו כל מה שהמוח מנסה זה להימנע מאותה טעות שאתם כל כך מפחדים ממנה ובינתיים, הוא מתעלם משאר כללי הבטיחות בגלל שהוא מרוכז וזה לבד יכול להביא לאסון אחר. 

לכן, כדאי לטפל בפחד הזה מנהיגה, כדי שתוכלו לנהוג בצורה טובה ובטוחה וגם ליהנות מהנסיעה או אם לא להנות, לפחות לא לסבול. 

אז כדי להתמודד עם פחד מנהיגה לוקחים מורה פרטי שמתמחה בזה, בתחילה הוא רק יושיב אתכם על כיסא הרכב, הוא יגיד לכם להחזיק את ההגה ולעשות תנועות של נהיגה. לאט לאט, תניעו את הרכב ותיסעו כמה מטרים. לאחר מכן, תיסעו בשכונה עד שתתרגלו ותפסיקו לפחד. למידע בנושא טיפול בחרדה ללא תרופות

כתוב/כתבי תגובה