אמצעי מניעה ללא הורמונים – מה זה אומר?

אמצעי מניעה ללא הורמונים – מה זה אומר?

אמצעי מניעה מאפשרים לבני זוג למנוע כניסה להריון לא מתוכנן, מבלי לפגוע באיכות ובתדירות היחסים שהם מקיימים. כיוון שתהליך ההיריון עלול להתרחש רק בתקופת הביוץ של האישה, ההמלצה לנשים שאינן מעוניינות להיכנס להריון היא להשתמש באמצעי מניעה יעילים בתקופה זו כדי למנוע התפתחות הריון שאיננו רצוי.

ישנם סוגים שונים ומגוונים של אמצעי מניעה, כאלו שניתן לקחת באופן קבוע כדי שיעניקו יעילות למטרה, וכאלו שניתן להשתמש באופן זמני או חד פעמי ועדיין לקבל הגנה יעילה מפני הסיכוי להריון. בין שלל המוצרים והתכשירים הקיימים היום בתחום זה, ניתן למצוא גם אמצעי מניעה ללא הורמונים המועדפים על נשים רבות.

למידע על מניעת הריון ללא הורמונים >>>

אמצעי מניעה ללא הורמונים – יש דבר כזה?

אמצעי מניעה ללא הורמונים הם למעשה אמצעי מניעה שאינם כוללים הורמונים, או לחילופין שימוש בהם אינו משפיע בצורה כזו או אחרת על רמות ההורמונים הקיימות בגוף האישה. אחד מאמצעי המניעה הפופולריים כיום הם גלולות למניעת הריון המאפשרות הגנה יעילה וממושכת מפני הריון, אך במקביל משפיעות באופן ישיר על ההורמונים בגוף האישה, ולעיתים כתוצאה מכך היא עלולה לסבול מתופעות לוואי שאינן נעימות.

למרות שלרוב מדובר על תופעות לוואי חולפות לאחר הסתגלות הגוף להרכב הגלולה, נשים רבות מעדיפות להימנע מלהכניס לגופן הורמונים "מיותרים" ולכן בוחרות להשתמש באמצעי מניעה ללא הורמונים כמו דיאפרגמה, קונדומים או דפים למניעת הריון.

איזה סוג אמצעי מניעה הוא המומלץ ביותר?

אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו, כך שניתן לומר כי הכל תלוי בנוחות ובהעדפות של בני הזוג ו/או האישה. דף למניעת הריון VCF לדוגמה הינו דף מתמוסס המכיל קוטל זרע בכמות מספיקה, כך שלאחר החדרתו אל הנרתיק לפני קיום היחסים הוא מעניק הגנה יעילה מפני הריון לא רצוי.

כתוב/כתבי תגובה