מהי הטרדה מינית בעבודה?

הטרדה מינית היא צורה של אפליה מינית הכוללת מגע מיני לא רצוי, בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני.

אנשים מסוימים עשויים להתקשות להבין מהי הטרדה מינית בעבודה. לכן חשוב להכיר כמה דוגמאות הן מגע לא רצוי, הערות על הגוף או המראה של מישהו, בדיחות ומחוות לא הולמות, קראו בהרחבה באתר https://www.law-shalev.co.il.

אז מה צריך לדעת על הנושא? 

הטרדה מינית יכולה להיות גם מילולית וגם לא מילולית. זאת צורה של אלימות פיזית או איומים באלימות מינית. במקרים מסוימים, ייתכן שהקורבן אפילו לא מודע לכך שמטרידים אותו מכיוון שהעבריין משתמש בשיטות עדינות כמו חנופה כדי לגרום לו להרגיש טוב עם עצמו ועם עבודת

הטרדה מינית בעבודה היא נושא רציני שמשפיע על חייהם של אנשים רבים. ניתן להגדיר זאת כהתנהגות מינית לא רצויה, והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני כאשר התנהגות זו משפיעה באופן מפורש על הקורבן. הטרדה כזאת מפריעה באופן בלתי סביר לביצועי עבודתו, או יוצרת התנהגות מאיימת, עוינת או סביבת עבודה פוגענית.

למה לא תמיד ברור לנו שהוטרדנו?

הטרדה מינית לא תמיד ברורה לאדם שחווה אותה. האדם עלול לחשוב שהוא פשוט ידידותי ושקורים דברים שגורמים לו להיות יותר פלרטטני מהרגיל. הם עשויים גם להרגיש שזו אשמתם בגלל שהם לובשים בגד סקסי או בגלל שהם פעילים מינית מחוץ למקום העבודה.

בשל כך חשוב למעסיקים להבין מהי הטרדה מינית וכיצד למנוע את התרחשותה במקום עבודתם כדי שהעובדים יוכלו להרגיש בטוחים ונוחים בעבודתם. חשוב שלכל המעסיקים תהיה מדיניות בנושא הטרדה מינית ויוודאו שהם פועלים לפיה. אם הוטרדתם במקום העבודה יש לפנות למומנים עליכם ובמקביל לקבל ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום זה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחפשים קורס מוסיקה לגיל הרך? שלחו את הילדים ללימודי מוסיקה JMC בימאהה
כל אימא פולנייה יודעת לשלוח את הילד שלה לחוג פסנתר וכינור, ולא בכדי. המוסיקה משפרת את הריכוז, תורמת...
קרא עוד »
דצמ 20, 2018
שעוני בוס לגברים – שעוני יוקרה שיחמיאו לכף ידך
שעוני בוס הם לא רק לגברים, אלא גם לנשים אך ללא ספק פופולרי יותר אצל גברים. זהו אביזר אופנתי שקיים כבר...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
מה זה ריהוט חכם ולמה זה טרנד שתופס תאוצה?
גם אתם לא מוצאים דירה ראויה ומתאימה עבורכם? לא יודעים איך תסתדרו בדירה של 50 מטרים רבועים בלבד? כדאי...
קרא עוד »
ספט 10, 2021