מהי הטרדה מינית בעבודה?

הטרדה מינית היא צורה של אפליה מינית הכוללת מגע מיני לא רצוי, בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני.

אנשים מסוימים עשויים להתקשות להבין מהי הטרדה מינית בעבודה. לכן חשוב להכיר כמה דוגמאות הן מגע לא רצוי, הערות על הגוף או המראה של מישהו, בדיחות ומחוות לא הולמות, קראו בהרחבה באתר https://www.law-shalev.co.il.

אז מה צריך לדעת על הנושא? 

הטרדה מינית יכולה להיות גם מילולית וגם לא מילולית. זאת צורה של אלימות פיזית או איומים באלימות מינית. במקרים מסוימים, ייתכן שהקורבן אפילו לא מודע לכך שמטרידים אותו מכיוון שהעבריין משתמש בשיטות עדינות כמו חנופה כדי לגרום לו להרגיש טוב עם עצמו ועם עבודת

הטרדה מינית בעבודה היא נושא רציני שמשפיע על חייהם של אנשים רבים. ניתן להגדיר זאת כהתנהגות מינית לא רצויה, והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני כאשר התנהגות זו משפיעה באופן מפורש על הקורבן. הטרדה כזאת מפריעה באופן בלתי סביר לביצועי עבודתו, או יוצרת התנהגות מאיימת, עוינת או סביבת עבודה פוגענית.

למה לא תמיד ברור לנו שהוטרדנו?

הטרדה מינית לא תמיד ברורה לאדם שחווה אותה. האדם עלול לחשוב שהוא פשוט ידידותי ושקורים דברים שגורמים לו להיות יותר פלרטטני מהרגיל. הם עשויים גם להרגיש שזו אשמתם בגלל שהם לובשים בגד סקסי או בגלל שהם פעילים מינית מחוץ למקום העבודה.

בשל כך חשוב למעסיקים להבין מהי הטרדה מינית וכיצד למנוע את התרחשותה במקום עבודתם כדי שהעובדים יוכלו להרגיש בטוחים ונוחים בעבודתם. חשוב שלכל המעסיקים תהיה מדיניות בנושא הטרדה מינית ויוודאו שהם פועלים לפיה. אם הוטרדתם במקום העבודה יש לפנות למומנים עליכם ובמקביל לקבל ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום זה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי תסמונות התעלה הקוביטלית?
עצב הגומד מהווה את אחד משלושת העצבים המרכזיים בגפה העליונה. עצב זה מאפשר יכולת תחושתית ומוטורית לחלק...
קרא עוד »
פבר 13, 2022
שלט פוליפרופילן חניה פרטית רכב זר ייגרר
אם יש לכם חנייה פרטית במקום העבודה שלכם או בסמוך למקום המגורים שלכם, אתם בוודאי יודעים שחשוב מאוד...
קרא עוד »
נוב 01, 2020
airpods כמה הן באמת טובות
airpods מבית אפל מתיימרות להפוך את חווית ההאזנה לטובה יותר. אין ספק, הן בהחלט גדג'ט פופולרי ביותר, שנראה...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021