עיצוב גינה ללא דשא, זה אפשרי

עיצוב גינה ללא דשא, זה אפשרי

כל מי שזכה ביכולת להחזיק בגינה פרטית, חייב להשקיע בתכנון ובעיצוב שלה. אין שום טעם להחזיק גינה פרטית, ולתת לה לצמוח פרא. רוב האנשים מניחים כי הגינה חייבת להכיל דשא טבעי, היות והדבר מעניק תחושה של חופש, שקט ושלווה. אך למעשה, כדאי לזכור כי דשא טבעי גם גורר לא מעט השקעה, התעסקות וחשבונות מים גבוהים במיוחד. למעשה, דשא טבעי מתאים יותר למדינות בעלות אקלים קריר וגשום יותר, ואילו במדינה שלנו מדובר על תיק לא קטן בכלל. לכן אין זה מפליא כי רוב האנשים מעדיפים לוותר על הדשא, ומחפשים אופציה חליפית בתחום עיצוב הגינה שלהם. ניתן היום למצוא לא מעט אופציות שונות של עיצוב גינה, תוך כדי שימוש באלמנטים טבעיים שאינם דורשים התעסקות, גיזום, דישון והשקייה.

עיצוב גינות ללא דשא – מספר רעיונות שכדאי לקחת בחשבון

אחת האופציות היפות והאלגנטיות ביותר, היא חיפוי הגינה באמצעות דק עץ טבעי. אלמנט העץ יוצר מיד תחושה חמימה ונעימה, המשתלבת יפה עם שאר הצמחייה בגינה. כל אחד יוכל ליהנות מישיבה על דק העץ שלו, להרגיש את האוויר הנעים בחוץ ולהודות על זה שאין לו שום צורך לגזום או לדשן את הדשא אחת לשבועיים. ניתן כמובן לבחור מתוך דקים שונים, העשויים מסוגי עצים שונים ובעלי תכונות שונות.

אופציה פופולארית נוספת היא חיפוי הגינה באמצעות ריצוף אבן כמו שתוכלו לראות באתר של גינות פור יו. מרצפות האבן יוצרות מיד אווירה עתיקה ורומנטית, המעניקה לגינה מראה מיוחד ומעוצב יותר. ניתן כמובן לבחור בין סוגי מרצפות שונים, כולל אבנים סינטטיות, אבני בזלת ייחודיות, גרניט וכדומה. ניתן גם להשתמש במרצפות האלו כדי ליצור שבילים בגינה או לצורך תיחום של אזורים מסוימים.

אופציה מעניינת נוספת כולל יציקת בטון, דבר שמאפשר לכם להפוך את הגינה למקום נפלא כדי לארח חברים ומשפחה, ליהנות מישיבה נוחה ונעימה בחוץ וכמובן בתור משטח נפלא לאימוני כושר, יוגה וכדומה. ניתן לבחור מתוך מגוון עצום של מרקמים שונים, כגון בטון צרוב, בטון סרוק וכדומה.

לסיכום, כל מי שמעוניין לעצב את הגינה הפרטית שלו ללא דשא טבעי, יכול לבחור מתוך אחת האופציות שהוזכרו לעיל.

קראו גם: עיצוב גינה עשה זאת בעצמך

כתוב/כתבי תגובה