סדנאות משחק לנוער – מה זה וכיצד הן פועלות

במהלך השנים, לצד חוגים שעוסקים במשחק ומיועדים לילדים ובני נוער, אנחנו יכולים למצוא גם סדנאות אשר מיועדות לילדים ובני נוער. מדובר על סדנאות קצרות טווח יחסית, אשר אמורות לתת כלים לילדים ובני נוער כיצד להתמודד עם היבטים שונים בעולם המשחק. 

סדנאות למשחק מועברות, בדרך כלל, על ידי מורים למשחק בסטודיו משחק לנוער וכן על ידי שחקנים, בין אם כאלה שמגיעים מעולם של תיאטרון נוער ובין אם כאלה שעוסקים בתיאטרון והצגות למבוגרים, כמו אלו המוצגות מדי ערב בקאמרי, הבימה ותיאטראות אחרים. הסדנאות לרוב נערכות למשך תקופת זמן קצר, בוודאי ביחס לחוג אשר נערך שנה שלמה, ולא פעם הסדנאות גם מתמקדות בהיבט מסוים, ספציפי של משחק. 

לפני שאנחנו נסביר כיצד הן פועלות ומדוע משתלם להירשם אליהן, חשוב לומר שהסדנאות אינן מהוות בהכרח תחליף לחוג או לבית ספר, אך כן רצוי להירשם אליהן, הן בשביל לדעת האם התחום מתאים לכם והן בשביל לקבל מסוימים בצורה הרבה יותר מדויקת. 

כיצד נערכות סדנאות משחק לנוער

ישנן דרכים שונות בהן נהוג לערוך סדנאות משחק. למשל, יש מקרים בהם הסדנה נערכת במשך זמן מאוד קצוב, בקיץ, בחופשת פסח או אפילו במהלך השנה, כשהמטרה היא לתת לנרשמים כלים בסיסיים למשחק או כלים מאוד ספציפיים. לעיתים מדובר על סדנאות שמתעסקות בסוג מסוים של משחק, סוג מסוים של הצגות. 

עוד נקודה שצריך להתייחס אליה היא, סדנאות משחק לנוער מתבססות לרוב על קבוצות קטנות שעובדות עם מרצה אחד או שניים, כשהמטה היא לתת יחס אישי יותר לכל אחד מהתלמידים, כך אפשר שכל אחד יקבל את הכלים הנחוצים עבורו. לאחר מכן אפשר להמשיך לסדנאות נוספות אם רוצים בכך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מנקים שיש אבן קיסר
מתלבטים באילו חומרי ניקוי יהיה כדאי לכם לעשות שימוש אם אתם רוצים לעשות שיש אבן קיסר? כפי שאתם יכולים...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
ניתוח מתיחת בטן – איך לשמור על בטן שטוחה?
לאחר דיאטה משמעותית מגלה כל אחד כי הוא חלם להגיע למצב בו הבטן שטוחה ומתוחה, אבל בפועל המצב לגמרי לא...
קרא עוד »
דצמ 09, 2019
דרך קלה לעיסוי מקומי בצוואר
שוב נתפס לכם הצוואר? זהו יכול להיות מטרד רציני שיפגע בתפקוד שלכם במהלך כל היום. מי מאיתנו לא מכיר את...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019