סדנאות כתיבה פרונטלי או בזום – מה עדיף?

סדנאות כתיבה יכולות לשפר את היכולות ולהעשיר את הידע שלכם, להקנות לכם כלים ממשיים בכתיבה ולהוביל אתכם ליצירות ספרותיות משלכם. כאן נשאלת השאלה המוכרת שאנו נתקלים בה בעוד תחומים רבים ואחרים – מה עדיף, סדנאות כתיבה פרונטלי או בזום? השאלה הזו משמעותית מאוד, כיוון שבהתאם לתשובה שלה תוכלו לבחור את הסדנה שתספק לכם את המקסימום שאפשר.

יתרונות וחסרונות כל אחת מהאופציות

ראשית חשוב לזכור כי לכל אחת מהסדנאות הללו יש יתרונות וגם חסרונות. מה שאומר שאין כאן תשובה גורפת והחלטה חד משמעית ביחס לסוג הסדנאות המומלצות, אלא כל אחד צריך לשקול את השיקולים שלו כדי לבחור את הסדנה שנראית לו יעילה עבורו. 

  • פרונטלי זה תמיד יותר מחייב. מצד אחד תהיו יותר אקטיביים, תצאו לדרך ותפגשו מורה וחברים. כך שתהיו יותר דינמיים ותלמדו טוב יותר. אבל מצד שני יש כאלו שעלולים לוותר על שיעורים מחמת העצלות וחוסר הרצון לצאת מהבית…
  • למידה מהבית בזום היא פתרון נהדר למי שקשה לו לצאת מהבית. כך שאם אתם לא רואים את עצמכם יוצאים מהבית ומקדישים זמן גם לנסיעות, אך אתם בכל זאת רוצים להשתתף בסדנאות כתיבה, סדנה בזום היא הדבר הנכון עבורכם. היא תאפשר לכם ללמוד גם בלי לצאת מהבית.
  • מה שלא תבחרו, חשוב מאוד להבטיח כי הלמידה שלכם תהיה יעילה ותקבלו משוב על הביצועים שלכם. כך שגם אם אתם לומדים בזום הקפידו להיות פעילים ולהשמיע את קולכם. לשתף ביצירות שכתבתם ולקבל עליהם משוב.

מה שלא תבחרו – עליכם לוודא כי המורה הינו מקצועי ומומלץ, וכי הוא מסוגל ללמד היטב גם בפרונטלי וגם בזום את סדנאות הכתיבה. למידע בנושא סדנת כתיבה למתחילים

כתוב/כתבי תגובה