ממה מושפע מחיר תפילין לבר מצווה?

ממה מושפע מחיר תפילין לבר מצווה?

המאמר באדיבות יהודה יודאיקה

כל בחור שמגיע לגיל מצוות מצטרף לעם ישראל מבחינת המחויבות שלו וההתחייבות שלו לקיים מצוות. העול של קיום התורה והמצוות מוטל כעת עליו בלבד והוא זה שהופך להיות אחראי בלעדי למעשים שלו.

אחד הדברים שמאפיינים יותר מכל את הגעתו של הנער לגיל מצוות זוהי המצווה של הנחת תפילין. עד גיל בר מצווה הילד עדיין לא מניח תפילין והוא גם לא רשאי להניח תפילין. על פי ההלכה לא רואים בו אחראי מספיק על מנת שאפר יהיה לסמוך עליו כי יניח לקיים את מצוות תפילין כהלכתה. למצוות תפילין יש הרבה פרטים ויש הרבה דברים שצריך לדעת לקיים. רק נער שכבר הגיע למצוות אכן אחראי מספיק והוא יכול להניח את התפילין הקדושות.

מה משפיע על המחיר של התפילין?

למעשה אם תנסו לברר מה מחיר התפילין אותם אתם צריכים לרכוש לנער לקראת היותו בר מצווה, אתם עשויים להיות מופתעים. מדובר במחיר לא זול כלל וכלל שעשוי לעמוד על כמה אלפי שקלים. זאת בגלל אופי הייצור של התפילין. אי אפשר לייצר את התפילין באופן בו מייצרים מוצרים אחרין בפס ייצור מהיר. את התפילין לבר המצווה יש להכין בעבודת יד אורכה ומורכבת. יש מי שכותב את הפרשיות אותם מכנסים אל בתי התפילין של ראש ושל יד. יש מי שמכין אות אותם בתי תפילין ויש מי שמכין את הרצועות של התפילין. ההרכבה בסופו של דבר של כל התפילין והכנסת הקלף אל תוך הבתים זוהי פעולה שדורשת גם כן מקצועיות.

מובן אם כן מה מרכיב את המחיר ולמה אכן יש לשלם על המוצר את המחיר הגבוה.

אך יש לזכור כי השקעה במצוות אינה שווה ריקם. הקדוש ברוך הוא משלם על כך בכפל כפליים!

כתוב/כתבי תגובה