מזון לציפורים – כל מה שחשוב לדעת

מזון לציפורים – כל מה שחשוב לדעת

תזונת ציפורים היא אחד הדברים החשובים ביותר לצורך גידול הציפור בצורה הטובה ביותר וכן לצורך שמירה על הבריאות שלה. תזונה מאוזנת החל מגיל צעיר מסייעת במניעת מחלות לציפור. בכדי להתאים את התזונה המתאימה ביותר לכל ציפור כדאי מאוד להתייעץ עם הווטרינר. חשוב  לזכור כי ציפורים שאינן אוכלות אוכל מתאים עלולות לחלות ולמות בגיל צעיר מאוד. ניתן למנוע את מרבית הבעיות הבריאותיות של הציפורים על ידי התאמת המזון.

מה אוכלות הציפורים?

חשוב מאוד להבין מהי התזונה הנכונה הרלוונטית עבור כל ציפור בהתאם לסוג הסיפור שמגדלים.
מזון לציפורים שונה מאוד בין המינים השונים והצרכים של כל ציפור. ניתן לחלק את הציפורים למספר קבוצות: התוכים שהם לרוב אוכלים צמחים והם מתחלקים לקבוצת אוכלי הגרעינים ואוכלי הפירות, ציפורי מחמד אחרות אשר יכולות להיות מוזנות גן מצמחים ובעלי חיים וכן קבוצה נוספת בתוך הצמחוניים אשר אוכלים בעיקר מיצים. כמו כן, ניתן למצוא את הציפורים אוכלות הזרעים, אך חשוב לדעת שעל אף שהן אוכלות זרעים, זרעים בלבד אינם מהווים תזונה  מספקת עבורן.

היכן ניתן לרכוש מזון לציפורים?

כאמור, מומלץ להתייעץ עם וטרינר לגבי סוג האוכל הרלוונטי לסוגי ציפורים שונות. בהתאם לכך, חשוב מאוד לבחור חנות המציעה אוכל לבעלי חיים לרבות ציפורים הידוע כאיכותי ותואם לסוג הציפור שיש לכם. לא כדאי להתפשר על מזון זול לציפורים שכן, הדבר יכול לפגוע בבריאות של הציפור. יש להקפיד על חנות איכותית שמציעה רק מזון טוב עבור ציפורים הידוע כשומר על בריאות הציפור ומאפשר לה לחיות את חייה בצורה טובה לאורך זמן. לכן, טרם פונים לחנות המציעה אוכל לבעלי חיים כזאת או אחרת, יש לבדוק איזו חנות חיות מומלצת ובעלת מוניטין.

כתוב/כתבי תגובה