מהו עמוד גמיש ומה הם השימושים שלו?

מהו עמוד גמיש ומה הם השימושים שלו?

עמוד גמיש הוא מוצר בטיחות שאנחנו יכולים לראות בחניונים ובאזורי נסיעה עם נתיבים צרים. אם ראיתם את פסי הרכבת הקלה, בטח ראיתם בצמתים בהם הרכבת חולפת במקביל לתנועת רכבים ואוטובוסים – עמוד גמיש כתום. אז מה זה? למה זה מיועד? איפה צריך להתקין עמודים כאלה? מה הם השימושים שלו? את כל התשובות תמצאו בשורות הבאות.

שימושים נפוצים

השימושים של עמוד גמיש הם לא רק לשינוי נתיב או חסימות מעבר. לעיתים נעשה שימוש בעמודים גמישים לצורך חסימת נתיבים בסיבובים, למניעת חניית רכבים על המדרכות וכדומה. כמו כן, ניתן לראות עמוד גמיש בחניות פרטיות למניעת מריבות גניבות החניה, או בחניות שמיועדות לרכבי חירום.

שימוש נוסף שעמוד גמיש הוא על אי תנועה. כאשר אנו רוצים למנוע מכלי רכב לחנות היכן שבא לו ובכדי לשמור על הסדר בכבישים. כמו כן, לעיתים נוכל לראות סביב מתקנים שונים בחניונים כמו עמדת התשלום או אזורי שילוט – עמודים גמישים.

סימון לא מזיק

היתרון הגדול בעמוד גמיש הוא העובדה שמצד אחד הוא מסמן מקום שיש בו סיכון או אזהרה מסוימת, ומצד שני הוא לא מזיק. כלומר, כאשר אנו רואים לדוגמא עמוד גמיש על יד שילוט, הוא נועד למנוע מאנשים להיתקל בפינות השלט, כאשר הולך הרגל נתקל בעמוד, לא קורה לו כלום. כמו כן, רכב שנכנס בעמוד, לא ניזוק מכיוון שהעמוד גמיש.

התקנה

התקנה של מעצור חניה לרכבים מסוג עמוד גמיש בחניה היא קלה ופשוטה מאוד. אתם מניחים את העמוד במיקום המדויק שתבחרו – בין נתיבים, בצומת, ליד עמדת תשלום. אתם מסמנים בחורים הייעודיים סימני קדיחה על קרקעית החניה.

לאחר מכן תבצעו קדיחה, הכניסו דיבל בעזרת פטיש והבריגו את העמוד.

כתוב/כתבי תגובה