פינוי מצברים – איפה זורקים מצבר שלא בשימוש?

אחד הדברים הכי חשובים לעשות עם מצבר ישנ הוא למחזר אותה. אתה יכול למצוא מרכז מיחזור קרוב אליך ולהביא את הסוללה שלך לשם או שאתה יכול לקחת אותה לקמעונאי שיש לו תוכנית מיחזור.

ישנם סוגים רבים ושונים של סוללות ומצברים בחוץ, לכן חשוב שתדע איזה סוג סוללה יש לך לפני שתזרוק אותה. אם אינכם בטוחים איזה סוג סוללה יש לכם, אל תזרקו אותה לפח כי הם עלולים להזיק לסביבה.

סביבה ירוקה

מיחזור הוא תהליך של המרת חומרי פסולת למוצרים או חומרים חדשים. חומרי הפסולת הממוחזרים הם בדרך כלל פלסטיק, זכוכית, מתכת, נייר או חומרים אחרים.

ברוב המקרים, מיחזור הוא חלופה טובה יותר מהטמנה. מטמנות תופסות מקום רב ויכולות לשחרר כימיקלים מזיקים לסביבה. מיחזור גם מפחית את הזיהום מכיוון שדרושה פחות אנרגיה להפקת חומרי גלם מהאדמה מאשר לייצורם מאפס.

מצברים הם מוצר שאינו מתכלה. הם אינם ניתנים למיחזור וצריך לזרוק אותם. אבל איפה?

איך מפנים מצברים

הדרך הנפוצה ביותר לפינוי סוללות היא לשים אותן לפח. אבל זה לא מומלץ כי הסוללות עלולות לדלוף ולזהם את האדמה או מי התהום. ישנם כמה מרכזי מיחזור שיקבלו סוללות ישנות, אך לרוב הם לא מקבלים סוללות אלקליין או ליתיום.

באזורים מסוימים אפשר לקחת מצברים משומשים לנקודות איסוף ייעודיות כמו תחנות כיבוי אש, סופרמרקטים או מבנים עירוניים עם פחי מיחזור.

אתה פשוט צריך להסיר את לשונית המתכת בחלק העליון של המצבר ולזרוק אותה לפח האשפה או לפח המיחזור שלך. תהליך הפינוי של סוללות NiCd ו-NiMH מסובך יותר מכיוון שהן מכילות חומרים רעילים כמו כספית, קדמיום ועופרת שעלולים להזיק אם הם דולפים החוצה לסביבה. למידע נוסף אודות פינוי מצברים

כתוב/כתבי תגובה