גיטרות חשמליות מול גיטרות אקוסטיות – ההבדלים

גיטרה חשמלית היא גיטרה שמשתמשת במגבר אלקטרוני כדי להחמיר את הצליל. גיטרות חשמליות בדרך כלל יקרות יותר מגיטרות אקוסטיות, אבל קל יותר לנגן בהן כי יש להן פיקאפים מובנים ואין צורך לחבר אותן לחשמל.

גיטרות חשמליות הן הסוג הפופולרי ביותר של גיטרות למתחילים. הגיטרות האלה מגוונות במיוחד, ומגיעות במגוון צורות, גדלים וסגנונות, ויש להם מבחר רחב של תכונות.

הבדלים בין גיטרות חשמליות ואקוסטיות

הגיטרה החשמלית היא כלי בעל שישה מיתרים וגוף עשוי בדרך כלל מעץ. הגיטרה האקוסטית היא סוג של גיטרה המפיקה סאונד מרעידות באוויר.

גיטרות חשמליות פותחו מתוך הצורך להגביר גיטרות, שלא ניתן היה לשמוע על הבמה ללא הגברה. מנגנים על גיטרות אקוסטיות בצורה שונה מגיטרות חשמליות, מכיוון שהן נלקחות או מתפרצות עם האצבעות ולא נלחצות כלפי מטה על לוח האצבע עם פיק.

גיטרות חשמליות עשויות מעץ מלא, חלול או למינציה. יש להם צוואר מתכת ומיתרים שמתפרצים בהם כדי להפיק צליל. לגיטרות אקוסטיות יש גוף חלול עם חור צליל בחלק העליון המכוסה בלוח סאונד ובעל מיתרי מתכת שנלקטים כדי להפיק צליל.

ניתן לחבר גיטרות חשמליות למגבר ולארון רמקולים כדי להשמיע אותן מעל תופים ושירה. ניתן לחבר אותם גם לדוושות אפקטים אחרות כדי לשנות את הטון או ליצור עיוות. לא ניתן לחבר גיטרות אקוסטיות למגבר אך עדיין ניתן להגביר אותן עם פיקאפים של גיטרה אקוסטית הממירים את רעידות המיתר לאותות אלקטרוניים ושולחים אותם דרך מגברים להגברת הווליום.

 

אנשים חיפשו גם: חנות מוסיקה ברחובות

כתוב/כתבי תגובה