מה לעשות כשהכלב שלך בורח מהבית

כלב בורח

הכלב נחשב לידידו הטוב של האדם ולאחת מיות הבית הפופולריות ביותר. אימוץ כלב הוא משימה מורכבת אשר דורשת מאמץ קבוע במטרה לשמור על בריאותו ואיכות חייו וכמובן ליהנות מחברתו ומנוכחותו היומיומית בחיינו. כלב נחשב למעין בן משפחה נוסף, ולכן היעלמות פתאומית שלו גורמת צער רב ותחושה קשה לרבים. כלב עלול למות בגיל מבוגר או צעיר כתוצאה ממחלה או תאונה, ועלול גם להיעלם בנסיבות מחשידות. אפשר לאבד כלב בטבע אם הוא נעלם פתאום ולא חוזר ואין אפשרת לאתר אותו, והוא יכול גם להיעלם מתוך גינת כלבים. אפשרות נוספת היא כלב אשר בורח מהבית בנסיבות לא ידועות, יתכן שקרה משהו בזמן שנעדרתם מהבית והוא ברח מהגינה או מהדירה, ויתכן גם שנגנב.

במקרה שבו הכלב נעלם ולא השאיר שום סימן, כדאי להזדרז ברגע שהדבר נודע לכם ולפעול במהירות להשבת האבידה. לוכדי כלבים מתמחים באיתור כלבים אבודים באזורים שונים בארץ, והודעה מפורטת לגבי נסיבות הבריחה תסייע להם למצוא את הכלב, אפשר לברר בתחנות הסגר, אליהן מגיעים כלבים אבודים. כמו כן אפשר להסתייע בחברים ומכרים ולהפיץ מידע ברשתות החברתיות, בקבוצות המיועדות לעניין זה ובין החברים והמכרים. כלבים נוטים לחזור למקום האחרון שבו נפרדו מבעליהם ויש לקחת זאת בחשבון. אם הצעדים לא סייעו ואתם חושדים שהכלב נגנב, רצוי לערב את המשטרה.

במקרים כאלה חשוב לפעול בנחישות וביעילות ולא להיכנס לפאניקה תחושות חוסר אונים מיידיות. כלבי רבים כבר אבדו וחזרו, וזו תופעה מוכרת. לפעמים כלב יוצא מתחומי הבית ומסתבך בדרך או שוכח לחזור בגלל החשיכה. גם משיכה לכלבה עשויה לגרום לו לברוח מהגינה לרחוב (במקרה שהוא לא מסורס). כמו כן יהיה קל יותר לאתר אותו אם הכלב יהיה מצויד בקולר עם פרטי מספר הטלפון שלכם, למקרה שמישהו ימצא באותו ואז יוכל ליצור אתכם קשר מיידי. יעדים נוספים לחיפוש הם גינות כלבים, פארקים ופנסיונים. לאחר שהחלטתם שיש מקום להפיץ את המידע על הבריחה – עשו זאת ברשתות החברתיות וגם במקומות אליהם מגיעים חובבי כלבים, כמו גינות או מספרות.

לעוד מידע בקרו באתר https://royalpet.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בועז דקל – האיש שיצר שינוי חברתי
כשאנחנו חשובים על אנשים שיוצרים שינוי חברתי, אז הדמויות שעולות לנו בראש, הם מנהיגים חברתיים,...
קרא עוד »
ינו 23, 2021
משחקי רצפה גדולים לשדרוג חצר התלמידים
משחק הוא דרך טובה להעביר זמן, להעסיק את הילדים וליהנות. אבל יש לזה גם כמה יתרונות בריאותיים. לתלמידי...
קרא עוד »
ינו 31, 2023
איך לשמור על אורך חיים של הסיגריה האלקטרונית ?
  סיגריה אלקטרונית מהווה מכשיר חדשני במיוחד למטרת אידוי אלקטרוני, המשמש לצריכה של ניקוטין או חומרים...
קרא עוד »
ספט 02, 2019