יש לך רעיון לספר? איך להוציא אותו לפועל

יש לך רעיון לספר? איך להוציא אותו לפועל

לא מעט אנשים חולמים לכתוב ספר. בין אם מדובר על ספר אשר מספר אודות סיפור החיים המרתק שלכם, בין אם מדובר על ספר מתח, בין אם מדובר על ספרות רומנטית ובין אם מדובר על ספר מכל סוג באשר הוא. בעוד שישנם אנשים שממשיכים לכתוב את הרעיונות שלהם למגירה, ישנם אנשים שמבינים כי החיים קצרים מדי בכדי לחלום חלומות ומחליטים להוציא את הספר שהם כתבו לאור. אם יש לכם רעין לספר, כדאי מאוד שתתחילו לכתוב.

איך מוציאים ספר?

אם אתם תוהים כיצד בעצם איך מוציאים ספר לאור, בשלב הראשון, מוצאים  חברת הוצאה לאור אשר תסכים להוציא את הספר שלכם לאור. חשוב מאוד לדעת שכאשר פונים לחברת הוצאה לאור, היא בעצם בוחנת את הרעיון שלכם לספר על מנת לוודא כי יש אפשרות להוציא אותו לאור בהוצאה מסחרית או להוצאה פרטית. הוצאה לאור מסחרית היא הוצאה של הספר שלכם לחנויות לאחר שאתם מסיימים לכתוב אותו ואילו הוצאה לאור פרטית היא לרוב הוצאה של כמות ספרים קטנה אשר לרוב לא תגיע לחנויות. חברת ההוצאה לאור בוחנת את כתב היד שלכם באמצעות פרמטרים שונים ולאחר מכן מגיעה להחלטה. במידה והחברה הגיעה להחלטה כי כדאי להוציא את הספר שלכם לאור, היא תקבע לכם פגישה עם המו"ל של החברה אשר איתו תחתמו על חוזה הוצאה לאור. לאחר חתימת החוזה תדרשו לעמוד בזמנים שונים בכל הנוגע לכתיבת הספר בהתאם לדרישות ההוצאה לאור. בתום כתיבת הספר שלכם, הוא יעבור עריכה לשונית והגהה על מנת להדפיס אותו.

בכדי להוציא את הרעיון שיש לכם לספר בצורה הטובה ביותר לפועל, כדאי מאוד לבחור בספרי ניב הוצאה לאור מקצועית ומנוסה בתחום, אשר תסייע לכם ותלווה אתכם בתהליך כולו.

כתוב/כתבי תגובה