האם רק דתיות משתמשות בבגד ים צנוע?

השאלה הזו עולה כשתוהים אם רק נשים דתיות משתמשות בבגד ים צנוע. והתשובה היא כן ולא. השימוש בבגדי ים צנועים הולך וגובר בעולם המערבי בשנים האחרונות. ישנן סיבות רבות ושונות שנשים בוחרות ללבוש אותם והן משתנות מאדם לאדם. . 

בגדי ים צנועים הם לעתים קרובות דרישה דתית. לנשים, אבל לא תמיד. ולכן הם משמשים לרוב נשים דתיות כפריט לבוש העומד בסטנדרטים המיוחדים שלהן. לדוגמה, נשים אורתודוקסיות רבות ילבשו בגדי ים צנועים כדי לציית לכללי הצניעות והעקרונות ההלכתיים. 

מה זה בגד ים צנוע? 

המונח "בגדי ים צנועים" עשוי להתייחס לסגנונות שונים של בגדים הנלבשים לשחייה בציבור או לפעילויות פנאי אחרות כגון גלישה, קיאקים או כל פעילות רטובה אחרת. בגד ים צנוע, בהקשר של בריכה ציבורית, עשוי להתייחס לכזה שהוא ארוך ללא חריצים או רווחים בין החלק הקדמי לאחור ואינו מראה מחשוף כלשהו, או שהוא יכול גם להתייחס לשני חלקים.

בגד ים צנוע הוא בגד ים המכסה את הגוף בצורה צנועה. בדרך כלל יש לו יותר כיסוי על החזה והגב מאשר בחלק הקדמי, כך שניתן ללבוש אותו לכל אירוע. בגד ים צנוע עשוי בדרך כלל משתי חתיכות בד – אחת לחלק העליון ואחת לחלק התחתון. יש לו גם רצועות להחזיק אותו ולוודא שהוא לא ייפול למטה או יזוז יותר מדי בזמן השחייה.

האם רק דתיות משתמשות בבגד ים צנוע?

לפי הנתונים, נכון שנשים דתיות משתמשות בבגד ים צנוע. אבל הנתונים גם מצביעים על כך שמגמה זו אינה מוגבלת רק לנשים דתיות. רוב הנשים באופן כללי בוחרות ללבוש בגדי ים צנועים, ללא קשר לדתם וזה כולל גם נשים חילוניות.

מוזמנות לבקר בחנות של מודה אני עיצובים >>>

כתוב/כתבי תגובה