פיתוח חשיבה אצל ילדים באמצעות משחקים

פיתוח חשיבה אצל ילדים באמצעות משחקים

הילדים שלנו אוהבים לשחק. הם אוהבים את האתגר, את החשיבה ואת העיסוק שבפעולה. יש את מי שאוהב לשחק לבד ויש את הילד שרוצה שכולם ישחקו עמו. איך שלא יהיה – משחקים שמפחתים חשיבה אצל ילדים נחשבים מומלצים ביותר עבור מרבית שנות ההתבגרות. אז איזה משחקים יפתחו את החשיבה? הנה מספר דוגמאות: 

משחקי חברה

משחקי חברה של אניגמה יפתחו כמה חושים אצל הילדים. המשחקים יעזור לפתח את המוח, את המחשבה, את הזיכרון ואת הקואורדינציה. בין היתר משחקים מעניינים יספקו לילד את הדרך להתמודד עם הפסד או זכייה וילמדו אותו לעבוד בשיתוף פעולה או לפתח חוש תחרות בריא. בחרו משחקי הרכבה כמו: סגור קופסא, לידו, גננג'ה בינונית , דומינו, בריקדה, שולחן ביליארד קטן וכולי. 

משחקי זוגות

משחקי זוגות ילמדו את הילדים לשתף פעולה עם האחר. המשחקים יספקו שעות של הנאה וחשיבה תוך שהם עוסקים בדרך כלל באיתור פתרונות באמצעות תחרות או שיתופי פעולה בריאים. בחרו משחקים כמו: אחרון חביב, אין מוצא, דמקה סינית, איקס עיגול, פלונטר, ריברסרי, ועוד. 

משחקים לפעוטות

יש משחקים שנחשבים מומלצים לפעוטות מעל גיל שנה ואפילו מוקדם יותר. פעוטות שישחקו במשחקים מתאימים לגילם – הדורשים הרכבה ומחשבה: יפתחו קואורדינציה ותאי מוח בצורה מהירה יותר. בחרו משחקים כמו: פאזל פיל, פאזל משאית, קוביות בנייה, פאזל רכבת וכו'. 

היכן אפשר למצוא משחקי מחשבה איכותיים לילדים?

זה נכון שכל חנות צעצועים תציע מגוון רחב של משחקים לילדים. עם זאת כדי לבחור נכון כדאי לבחור משחקים מעץ לילדים שמעוצבים בצורה יפה נוחה ובטוחה לשימוש של ילדים. 

 

כתוב/כתבי תגובה