ירידה בחשק המיני

יחסים מין הם בעיני רבים ביטוי לזוגיות טובה ובריאה. כמובן שזוגיות בריאה וטובה נמדדת בעוד הרבה דרכים נוספות שונות, אבל בין היתר גם ליחסי מין בין בני זוג יש חשיבות גבוהה. הם מבטאים תשוקה ומשיכה אחד לשני, חיבור והנאה משותפת. לכן זה מובן שכאשר מתרחשת ירידה בחשק המיני אצל אחד מבני הזוג הדבר יכול להוביל למשבר בזוגיות, לחשדנות ולתסכול. בקרב נשים ירידה בחשק המיני אינה דבר נדיר ואפשר להגיד שהיא אפילו מצב שכיח שיכול להופיע בשלבים שונים במהלך החיים.

לירידה בחשק המיני יכולות להיות סיבות שונות, בין אם סיבות פיזיות או סיבות נפשיות ולא תמיד אנחנו נדע מהו הגורם לירידה בחשק המיני וכשאין סיבה להצביע עליה כאחראית לירידה בחשק המיני, זה עשוי להיות מצב מדאיג ולעתים גם מלחיץ שיש לו השלכות ויש גם מקרים שבהם לנשים וגברים שהיה להם חשק מיני בריא וחיי מין שגרתיים יש ירידה בחשק המיני.

מה ניתן לעשות במקרה של ירידה בחשק המיני?

קודם כל חשוב מאוד לדעת שזהו מקרה שכיח ולא בהכרח מעיד על בעיה רצינית כלשהי, אך עדיין צריך לבדוק ולהבין מהן הסיבות לירידה בחשק המיני. לכן אם אתם חשים ירידה בחשק המיני צריך לגשת לטיפול. לירידה בחשק המיני יכול להיות טיפול רפואי או טיפול מיני שהוא יותר נפשי ורגשי.

מומלץ קודם כל לפנות לטיפול רפואי ולייעוץ רפואי על מנת לשלול גורמים מסוימים פיזיים שהירידה בחשק המיני היא אחד הסימפטומים להם ולוודא שאין בעיה רפואית כלשהי שמצריכה טיפול. לאחר מכן ניתן לגשת לטיפול מיני שכפי שציינו הוא שונה מהטיפול הרפואי והוא טיפול יותר נפשי ורגשי. זהו טיפול בעזרת שיחות עם מטפל כמו לדוגמה: יניר טל פסיכותרפיסט, שבהן ניתן לאתר את הגורם לירידה בחשק המיני ובעזרת האבחון ומציאת הבעיה שבגינה אנחנו מרגישים ירידה בחשק המיני, כך נוכל לטפל נקודתית בבעיה ולהחזיר את החשק המיני ולחזור לחיי מין בריאים. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
**7 דברים שחובה לדעת על מתקנים לגנים ופארקים ציבוריים לילדים**
כשמדובר במתקנים לגנים ופארקים ציבוריים לילדים, ישנם מספר דברים חשובים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח שהם...
קרא עוד »
יונ 02, 2024
מג'יק וונד VS ויברטור
גירוי אזורים שונים בגוף כמו למשל הדגדגן, הווגינה, הנרתיק ושאר פתחים כמו למשל פי הטבעת וכולי: מתרחש...
קרא עוד »
יונ 24, 2021
מקום לסדנאות במרכז
במרכז אפשר למצוא מגוון סדנאות שונות, מכתיבה דרך יזמות ועד ריקוד. ישנם גם אירועים המתקיימים במרכז כמו...
קרא עוד »
ינו 26, 2023