ריסוק אבנים בכליות – כך תפתרו מהם

אבחון מצב רפואי ואיתור אבנים בכליות יובילו תמיד את המטופל למסלול של טיפול שנועד להעלים את האבנים ובכך למנוע גם את הכאבים ואת התוצאות הלא נעימות של האבנים הללו. בעולם הטיפול המודרני של 2020 יש שיטות טיפול מתקדמות שנועדו לאפשר להציע לכל מטופל את הטיפול הנכון והמתאים ביותר, וזאת מתוך חזון לפתור את הבעיה הבריאותית ממנה הוא סובל בהתערבות מינימלית ככל האפשר. וכך הם פני הדברים גם לעניין ריסוק אבנים בכליות

הטיפול האורתרוסקופי

שיטת טיפול אחת ומומלצת היא השיטה האורטרוסקופית. שיטה זו מאפשרת לבצע את פעולת הריסוק ללא פעולה מורכבת מידי. דרך השופכן מחדירים מצלמה שמאפשרת לאתר את האבנים, וכן כלי טיפול שנועדו לבצע את הריסוק בפועל. הטיפול הזה מתבצע בהרדמה מלאה, והמטפל חותר להצליח לרסק את כל האבנים הקיימות במערכת השתן של המטופל. חשוב לציין כי אורך הטיפול משתנה בין מטופל למטופל בהתאם למבנה מערכת השתן שלו ולפי כמות האבנים וגודלן.

ניתוח מלעורי

במקרים בהם אינו מתאפשר טיפול אורתרוסקופי מוצע הטיפול המלעורי. כאן מדובר על טיפול פולשני יותר, והוא מתבצע באמצעות חתך קטן אותו עושים באזור המותן. באמצעות חתך זה מחדירים את הכלים הטיפוליים ומאתרים את האבנים שקיימת בכליות. גם טיפול זה מתבצע בהרדמה מלאה. לקראת סיום הטיפול מבצעים סקירה יסודית שנועדה לבדוק האם כל האבנים טופלו, והאם לא נותרו אבנים נוספות בכליות.

הכנה לניתוח והחלמה ממנו

לקראת טיפול אבנים בכליות יעבור המטופ מספר בדיקות שנועדו לבחון את התאמתו לניתוח ופרטים נוספים. ביום הניתוח עליו להגיע מצויד עם המסמכים הנדרשים וכן עם טפסים פרוצדורליים שמאפשרים את ביצוע הניתוח מבחינת הביטוח וקופת החולים בה הוא מבוטח. לאחר ביצוע הניתוח יקבל המטופל הנחיות שונות בדבר תקופת ההחלמה והטיפול המומלץ בימים שלאחר הטיפול. כמו כן עליו לקבל הוראות לשמירה על הבריאות. שכן יש אנשים שלהם נטייה כרונית לפתח אבנים בכליות. אנשים אלו יצטרכו לסגל לעצמם אורח חיים מתאים שנועד להפחית את הסיכוי להיווצרות אבנים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הורות משותפת לטובת הילד – כך תעשו זאת נכון
הורות משותפת היא מצב בו ישנם הורים החולקים את הטיפול בילדיהם באופן שווה. המושג הזה קיים כבר עשרות...
קרא עוד »
יונ 19, 2022
מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
לא כולם באמת יודעים מהו ההבדל בין בית אבות לבין דיור מוגן. הם יודעים רק כי מדובר במקום אשר מיועד עבור...
קרא עוד »
אוג 19, 2019
חנות ספרים עד הבית
העתיד של חנויות ספרים מקוונות הוא מזהיר, מכיוון שהן כיום הדרך הפופולרית ביותר עבור אנשים לקנות...
קרא עוד »
פבר 23, 2023