קורגי פמברוק בובטייל

היסטוריה קצרה

קורגי פמברוק בובטייל הוא כלב רועה בקר. מאמינים שהם הובאו לוויילס על ידי פלישה לויקינגים והאורגים הפלמים בסביבות המאה ה-11. הפמברוק הפך לפופולרי בתחילה בהיותו הגזע הנבחר של המלכה אליזבת השנייה. היא קיבלה את הפמברוק הראשון שלה מאביה בשנת 1933. הם הפכו לכלב המשפחה האידיאלי בגלל טבעם הטוב והרצון לרצות.

תוחלת חיים ממוצעת

כשאתם שוקלים לאמץ כלב או מבררים על קניית גורי כלבים, אנא הבינו שאתם לוקחים אותם לכל החיים.

תוחלת החיים הממוצעת היא 12 עד 14 שנים.

אופי

הפמברוק פעיל ואינטליגנטי עם אופי יוצא וידידותי. כמו בכל הגזעים, סוציאליזציה ואימונים צריכים להתחיל מגיל צעיר.

תיאור גזע כללי

פמברוקס הם זן נמוך, בנוי חזק, ונותן רושם של חומר וסיבולת בכלב קטן. הם יסתגלו כמעט לכל אורח חיים אבל ישגשגו להיות חלק מהמשפחה. כשזה מגיע לזנב שלהם, לפמברוקס יכול להיות כל דבר, החל מזנב בוב טבעי ועד לזנב באורך מלא. הצבעים הם אדום ולבן, סייבל ותלת-צבע.

דרישות פרווה וטיפוח

הפרווה באורך בינוני, עמיד בפני מזג אוויר, פרווה כפולה, עם פרווה חיצונית קשוחה אך לא חוטית ופרווה תחתית רכה להגנה מפני תנאי מזג האוויר. Pembrokes אכן משירים את המעיל, כך שמסרק ומברשת שבועיים, עם אמבטיה מדי פעם, ישמרו על המעיל במצב טוב.

גודל

גובה: 25 עד 30 ס"מ, (10 עד 12 אינץ').

משקל: זכרים 10 עד 12 ק"ג, נקבות 9 עד 11 ק"ג.

בריאות

לכל הגזעים יש בעיות בריאותיות אינדיבידואליות. כאשר מדברים עם מגדלים, מומלץ לברר לגבי בריאות הגזע ואיזה בדיקות בריאות המגדל עושה. הפמברוק הוא בדרך כלל גזע בריא, אולם מצבים בריאותיים מתרחשים מדי פעם. אלה עשויים לכלול מחלות תורשתיות.

 

כתוב/כתבי תגובה