כיצד מוציאים רשיון קבלני?

רשיון קבלני

קבלן בנייה אשר מתעסק בעבודת בנייה שונות לא חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים אם הוא מתעסק בעבודות בהיקף קטן וכפי שנקבע בחוק. עם זאת, ישנם לא מעט קבלנים אשר מחליטים שמשתלם עבורם להיות רשומים בפנקס הקבלנים מסיבות שונות. זה יכול להיות בגלל הרצון לשדר ללקוחות אמינות ומקצועיות בכך שרשויות המדינה מכירות בו כקבלן, זה יכול להיות גם רצון להעסיק עובדים מהשטחים מה שמתאפשר רק עם רישיון קבלני, וזה יכול להיות גם פשוט רצון לעבוד בעבודות בהיקף גדול יותר. כך או כך מדובר על תהליך מסוים אותו יש לבצע בשביל להיות רשומים בפנקס הקבלנים.

כיצד מתבצע ההליך עבור קבלה של רישיון קבלני?

בשביל להוציא רישיון קבלני על הקבלן להגיש בשלב הראשון בקשה לרשם הקבלנים על כך שהוא מעוניין להיות רשום בפנקס הקבלנים. רשם הקבלנים דורש בשלב זה להגיש אליו אל כל המסמכים הרלוונטיים אשר מעידים על כך שלקבלן ישנו את הידע וההכשרה המקצועית הנדרשת על מנת לעבוד כקבלן בנייה, וכן תצהיר חתום על ידי עורך דין אשר אומר כי לקבלן אכן ישנו ניסיון בענף הבנייה. את כל המסמכים יש להגיש בצורה מסודרת בטופס הבקשה, ולאחר מכן מעביר רשם הקבלנים את כל המידע לוועדה מקצועית אשר מחליטה האם להוציא לקבלן רישיון קבלני או לפסול את הבקשה.

מה עושים כאשר הוועדה פוסלת את הקבלן?

בכל מקרה בו מתקבלת תשובה שלילית על כך שהקבלן לא זכאי לקבל רישיון קבלני או, רשם הקבלנים חייב לפרט את הסיבה והנימוק לכך, בכדי שהקבלן יוכל לדעת מתי הוא יכול להגיש את הבקשה פעם נוספת ולהיעזר בעורך דין לרישום קבלן רשום, לדוגמא אם הקבלן נפסל בגלל חוסר בניסיון, הוא יוכל לדעת שעוד כמה זמן כאשר יצבור יותר ניסיון, יוכל להגיש בקשה נוספת שהפעם כנראה תאושר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הלחנה, לא כל אחד יכול
שיר מורכב מכמה אלמנטים, ביניהם מנגינה, מילים וקצב. כשזה מגיע להלחנת שיר, הצעד הראשון הוא למצוא מנגינה...
קרא עוד »
מרץ 01, 2023
טיפים לעיצוב המרפסת המושלמת
יש לכם מרפסת ביתית גדולה אך היא עדיין לא מהווה חלק אינטגראלי מהבית כולו? הייתם רוצים להגיע למצב שבו...
קרא עוד »
נוב 26, 2018
אלמנך המטבח: פענוח ההתאמה האידיאלית בחברות מטבחים
כאשר מדובר בשיפוץ או יצירת מטבח, הבחירה בחברה הנכונה היא קריטית. המטבח הוא לב הבית, וחלל זה ראוי...
קרא עוד »
אוק 17, 2023