שיקולים שלוקחים בעיצוב ברים

שיקולים שלוקחים בעיצוב ברים

עיצוב פנים הוא תחום מעניין מאוד, מכיוון שהוא צריך להיות מותאם לכל חלל בצורה האידאלית, הן מבחינת סוג החלל, אופי החלל, גודל החלל ועוד. עיצוב מסעדות וברים לדוגמא, הוא עיצוב אשר דורש תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר, על מנת ליצור בבר את האווירה הדרושה והרצויה בו ועל מנת להפוך את הבר לבר אטרקטיבי, נחשק ומבוקש. בסופו של דבר, ניתן למצוא כיום כמעט בכל אזור בארץ לא מעט ברים, כאשר מה שבהחלט יכול לגרום לאנשים לבחור בבר אחד על פני בר אחר הוא החוויה הוויזואלית אותה הם חווים בבר.

על מה חשוב לשים דגש בעיצוב ברים

אז על מה בעצם חשוב לשים דגש כאשר מעצבים ברים? ראשית כל, על הפונקציונאליות של המקום. חלל הבר צריך להכיל את הבר עצמו עם מקומות ישיבה עבור אנשים שמגיעים לשתות, את המחסן שבו ישנו ציוד רלוונטי, שירותים, ורחבה פנויה. יש לתכנן כל חלל בר בצורה הטובה ביותר, בהתאם לגודל החלל. חשוב מאוד שלא ליצור עומס ותחושת מחנק על ידי הוספת פרטים עיצוביים לא רלוונטיים. לאחר שמתכננים את חלל הבר בצורה האידאלית מבחינה פונקציונלית, זה הזמן להשקיע במקומות הישיבה ליד הבר. כדאי לבחור מקומות ישיבה אשר יעניקו תחושה של קרבה בין אישית בין האנשים המגיעים אל הבר. כמו כן, חשוב מאוד לעצב את פנים הבר בצורה נוחה, שתאפשר לברמן להגיש משקאות בצורה הטובה ביותר לכל דורש.

תאורה בבר

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב ברים הוא עיצוב התאורה של הבר. מצד אחד, המגמה היא ליצור בבר תחושה של מסתורין על ידי תאורה אפלולית. מצד שני, לא כדאי לגרום לאנשים שנמצאים בתוך הבר לא לראות אחד את השני או את מה שהולך בבר. חשוב לדאוג למינון נכון של תאורה מתאימה בבר. גם את חדרי השירותים בבר יש לעצב בצורה המתאימה לבר ולאופיו. חשוב לבחור את הצבעים המתאימים ביותר לבר, על מנת שהוא ימשוך את תשומת ליבו של כל אדם שנכנס לבר ויעניק לו חוויה ויזואלית איכותית שתשבה אותו ותגרום לו להגיע לאותו הבר שוב ושוב.

כתוב/כתבי תגובה