**8 דברים שכדאי לדעת על איך לנקות ספות כמו מקצוען**

ניקוי ספות בצורה מקצועית הוא לא משימה פשוטה, אך עם הטכניקות והידע הנכונים, ניתן להשיג תוצאות מרשימות שישמרו על מראה הספה לאורך זמן. הנה שמונה דברים שכדאי לדעת כדי לנקות ספות כמו חברה לניקוי ספות פרפקטו קלין.

– **בחירת חומרי ניקוי מתאימים**

  לכל סוג בד יש חומרי ניקוי המותאמים לו. בדקו את תווית התחזוקה של הספה כדי להבין אילו חומרים מומלצים. שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים עלול לגרום לנזק לבד ולדהייה של הצבע. הקפידו על שימוש בחומרים המיועדים לבדים ספציפיים כמו כותנה, קטיפה או עור.

– **בדיקת החומר באזור נסתר**

  לפני שאתם משתמשים בחומר ניקוי חדש על כל הספה, חשוב לבדוק אותו באזור קטן ונסתר. מרחו מעט חומר על האזור ובדקו אם יש תגובה שלילית כמו דהייה, שינוי צבע או פגיעה במרקם הבד. אם הכל בסדר, תוכלו להמשיך לנקות את הספה בביטחון.

– **ניקוי כתמים מיידי**

  כתמים טריים קלים יותר להסרה מאשר כתמים שהתייבשו ונספגו בבד. השתמשו במטלית נקייה ולחה כדי לטפוח בעדינות על הכתם, ואל תשפשפו כדי למנוע פגיעה במרקם הבד. לטיפול בכתמים עקשניים, שקלו שימוש במנקה כתמים ייעודי.

– **שאיבת אבק קבועה**

  שאיבת אבק קבועה היא מפתח לשמירה על ספה נקייה ורעננה. אבק ולכלוך מצטברים בסיבים וגורמים לבלאי מוקדם של הבד. שאבו את הספה לפחות פעם בשבוע, תוך התמקדות בחריצים ובמקומות הנוטים לצבור לכלוך. שימוש במברשת רכה יעזור לשמור על הבד ללא נזקים.

– **שימוש בקצף ניקוי**

  קצף ניקוי הוא פתרון יעיל לניקוי עמוק של ספות. מרחו את הקצף על הספה והמתינו לפי הוראות היצרן. לאחר מכן, נגבו בעזרת מטלית נקייה ולחה. קצף ניקוי מסיר לכלוך עמוק ומשאיר את הספה נקייה ורעננה.

– **ניקוי ספות עור**

  ספות עור דורשות טיפול מיוחד. השתמשו בתכשירים ייעודיים לניקוי עור ובמרככים לשמירה על גמישות ומראה העור. הקפידו לא להשתמש במים רבים כדי למנוע פגיעה בעור ושימרו על ספה עור מפני קרני שמש ישירות.

– **ניקוי עמוק תקופתי**

  מלבד הניקוי השוטף, חשוב לבצע ניקוי עמוק לספה לפחות פעם בשנה. ניקוי עמוק כולל שימוש במכונות קיטור או בשירותי ניקוי מקצועיים שמסוגלים להסיר לכלוך וחיידקים מהסיבים הפנימיים של הבד. ניקוי זה משאיר את הספה לא רק נקייה מבחוץ, אלא גם מחטאה ומרעננה מבפנים.

– **שימוש במגן בד**

  כדי להגן על הספה מפני כתמים ולכלוך, השתמשו במגן בד. מגן בד יוצר שכבת מגן שמקלה על ניקוי הכתמים ושמירה על מראה הבד לאורך זמן. מומלץ לחדש את המגן מדי שנה כדי לשמור על יעילותו.

### לסיכום

ניקוי ספות או ניקוי מזרנים של פרפקטו קלין כמו מקצוען דורש הקפדה על בחירת חומרי ניקוי מתאימים, טיפול מיידי בכתמים, שאיבת אבק קבועה וביצוע ניקוי עמוק תקופתי. באמצעות טכניקות אלו, תוכלו לשמור על הספה שלכם נקייה ורעננה לאורך זמן. הקפידו על שימוש במגן בד להבטחת שמירה על מראה הספה וניקיונה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הטוב שקריאת תהילים תעשה לכם
אנשים רבים כבר גילו את הסוד הגדול הזה שטמון בספר תהילים. כי אכן ספר תהילים הינו ספר סגולי אשר נתון...
קרא עוד »
יול 23, 2019
מהו עמוד גמיש ומה הם השימושים שלו?
עמוד גמיש הוא מוצר בטיחות שאנחנו יכולים לראות בחניונים ובאזורי נסיעה עם נתיבים צרים. אם ראיתם את פסי...
קרא עוד »
דצמ 16, 2021
יתרונות באימון שחיה
שחייה נקראה האימון המושלם. אחרי הכל, אתה יכול לקבל את כל היתרונות של אימון אירובי ללא השפעה שפוגעת על...
קרא עוד »
פבר 28, 2020