קרקס רחוב – בידור בתקופת קורונה

קרקס רחוב – בידור בתקופת קורונה

קרקס הוא אחד מן הדברים היותר מופלאים שהאדם הצליח לייצר עבור עצמו. כל מי שהלך לצפות במופע קרקס יצא מלא התלהבות במופע שמחזיר לתוכו את ההתרגשות של ילד קטן, ודבר זה גם בא לידי ביטוי במופעי קרקס שמוצגים ברחוב. גם בזמן הקורונה. בעיקר בזמן הקורונה.

 

חייבים לשמור על שמחה

מצווה גדולה להיות בשמחה, ולא סתם דבר זה חשוב, כי שמחת החיים של האדם משפיעה במידה ניכרת על מצב הרוח שלו ומצב הרוח של האדם משפיע במידה ניכרת על איך שהוא מתנהל כלפי אחרים ואיך כל אלה משפיעים עליו מבחינה בריאותית. שמחה היא דבר טוב וחשוב לגוף האדם, נפש וגוף כאחד, ולכן דווקא בתקופת הקורונה זה כדאי לשים את הדגש על פעילויות משמחות שעושות נעים לכל אדם, כמו פעילות קרקס רחוב. רק המבט על האומנים הללו מבצעים פעלולים והשמחה של העוברים והשבים יוצרת שכחה לרגע של המצב שבו כולנו נמצאים, ומעבר אל עולם שבו יש רק צחוק וטוב.

 

מסייעים לאומנים לשרוד את התקופה

התקופה הזו של הקורונה הביאה אל אחוזי אבטלה מאוד גבוהים כאשר רבים מהאנשים שנמצאים באחוזים הללו הם כאלה שנמצאים בתחומי תרבות שונים. אם חושבים על זה לעומק, אין כל סיבה כי האנשים הללו ישבו בבית ללא מעש, וכי אנשים שאוהבים את עולם התרבות שחסר להם נורא לא יוכלו ליהנות ממנו בכלל. אז רבים מצאו מפלא במופעי זום (ראו כאן), ולאחר שזה התאפשר חלק מן האומנים הופיעו בקפסולות קטנות מול קהל מצומצם לפי ההנחיות שאז היו. הבחירה בהזמנה של פעילויות אומנים כמו קרקס רחוב מעלה את האפשרות כי אנשים אלו ירוויחו את שכרם בכבוד, וכך תרד רמת האבטלה אל מספרים נמוכים עד כמה שניתן בזאת לעזור.

 

כתוב/כתבי תגובה