דמי חנוכה – מאיפה זה הגיע?

דמי חנוכה – מאיפה זה הגיע?

יצא לכם לאחרונה לחשוב על מנהג דמי החנוכה ואין לכם מושג מאיפה זה הגיע? התחלתם לחשוב האם השנה גם אתם רוצים לתת לילדים דמי חנוכה כי הם מספיק גדולים? אם כך, כדאי שתדע שמקורות המנהגים לא לגמרי ברורים. אומנם יש הטוענים שהוא הגיע מיהדות אירופה, אך ההסבר המדויק לא קיים. יש האומרים שדמי החנוכה החלו בעקבות המנהג של מתנות לחג המולד, שכן כידוע, חג המולד וחנוכה בדרך כלל נחגגים במקביל. כך או כך, ברור מדוע גם אתם חושבים על האופציה הזאת בתור מתנה לילדים שלכם, כי האמת היא, שאין ילדים שלא שמחים לקבל דמי חנוכה פעם בשנה.

כמה כסף נותנים לילדים?

זו עוד שאלה נהדרת שלא פשוט לענות עליה, כי זה עניין אישי ומשתנה בין משפחה למשפחה. מה שכן, אנחנו רואים שכמעט תמיד ככל שהילדים גדולים יותר כך דמי החנוכה שהם מקבלים יהיו רבים יותר. בנוסף לכך, אם תהיתם באיזה יום מידי החנוכה מקובל לתת לילדים את הכסף, כדאי לדעת שגם בנושא הזה אין תמימות דעים. יש אנשים שנותנים את דמי החנוכה לילדים כבר ביום הראשון של החג אך יש גם כאלה הנוהגים לעשות זאת רק בנר החמישי של חנוכה.

האם לא כדאי לקנות מתנות במקום דמי חנוכה?

יש לא מעט אנשים שלמרות המנהג הקדום, מעדיפים בכל זאת לקנות מתנות לילדים לחג החנוכה. לכן אנחנו יכולים להבין אתכם גם אתם מתלבטים לגבי מתנות לחנוכה. כמובן שאין תשובה אחת נכונה לשאלה מה עדיף, שכן זה מאוד תלוי בגיל הילדים ובמה שיכול לשמח אותם. קחו בחשבון, בין היתר, את האפשרות לשלב בין דמי חנוכה ובין מתנה קטנה, שכן גם בדמי החנוכה יש משהו חינוכי שחבל לפספס. בעידן החומרי והמתקדם שבו אנחנו חיים, הילדים חייבים להבין כבר מגיל צעיר מה זה כסף, מה הערך שלו ואיך מתנהלים איתו בצורה נכונה. לכן שווה לחשוב על שילוב בין מתנה קטנה ויפה לחג ובין דמי חנוכה שיוכלו לשמש את הילדים למה שהם ירצו.

כתוב/כתבי תגובה