5 טיפים לשימוש בטוח בשידת החתלה

5 טיפים לשימוש בטוח בשידת החתלה

תינוק חדש זו חוויה בלתי רגילה ומרגשת, אך יחד עם זאת חשוב לדעת אילו דברים צריך לעשות כדי לשמור על בטיחותו של התינוק, ביניהם גם השימוש הנכון בשידת החתלה. שידת החתלה נועדה להעניק מקום נוח עבור ההורה להחלפת טיטולים לתינוק, ובנוסף גם מהווה מקום בטוח עבור התינוק מפני התגלגלות ונפילה מגובה.

אז מה חשוב לדעת על שידות החתלה לתינוקות ?

הנה 5 טיפים לשימוש בטוח בשידות החתלה לתינוקות שכדאי לשמור וליישם

  1. הניחו מזרן עבה על השידה – שידת החתלה עשויה לרוב מעץ קשיח ועמיד, כך שניתן להניח עליה בבטחה את התינוק לצורך החלפת טיטול, החלפת בגדים ועוד. כדי להגן על התינוק במהלך השימוש בשידת החתלה, חשוב להניח על גבי השידה מזרן עבה עליו יש להניח את התינוק כדי להוסיף לבטיחותו.
  2. הוסיפו מגן ראש – בנוסף למזרן שיעניק ריפוד איכותי לגופו של התינוק, מומלץ להניח גם מגן ראש שיקיף את המזרן כדי למנוע תזוזה של התינוק על המשטח וחלילה פגיעה בראשו העדין.
  3. בחרו שידת החתלה פרקטית – כיוון ששידת ההחתלה נמצאת בגובה ממוצע של אדם בוגר, חשוב מאוד לא להוריד את הידיים מהתינוק כל עוד הוא נמצא על השידה. לכן יש לבחור שידת החתלה פרקטית שניתן לאחסן בה את כל האלמנטים החיוניים בזמן ההחלפה כמו מגירת טיטולים, תא למשחות, סלסילה או תא ייעודי לבגדים וכו'.
  4. הימנעו משידת החתלה על גלגלים – כדי לשמור על בטיחותו של התינוק בזמן שכיבתו על שידת ההחתלה, רצוי לבחור שידת החתלה בעלת רגליים יציבות ולא כזו שנעה על גלגלים.
  5. השתמשו במשטחי החתלה ייעודיים – זהו טיפ הנוגע יותר לנוחות של ההורה,
    כיוון שמשטחי החתלה לתינוקות ייעודיים מתאפיינים בבד איכותי המונע חדירת נוזלים, כך קל יותר לתחזוקה וניקוי.

כתוב/כתבי תגובה