אימון שק איגרוף: כשאין גבול לחבטות

אימון שק איגרוף: כשאין גבול לחבטות

בסרטים רואים לא פעם שוטרים ואנשי חוק המתאמנים בחבטות שק איגרוף בזמנם הפנוי. אימון שק איגרוף הוא אחד האימונים הנפוצים יותר, ונוהגים להשתמש בו במסגרת שיעורי ספורט שונים כמו חדרי כושר, אמנויות לחימה או קיקבוקס. רגע לפני שאתם עומדים להתאמן, יש כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

דברים שכדאי לדעת על אימון שק אגרוף

אימון שק איגרוף הוא אחד האימונים האינטנסיביים יותר הקיימים, אם כי הוא מתאים לכולם: מתאמנים מתחילים ומתקדמים כאחד. אלה כמה דברים שקורים במהלך האימון:

  • האימון משפיע על הדופק – האימון מתאפיין בחבטות מהירות ובאגרופים. פעולות אלה מפעילות את הדופק ביתר שאת. על כן, ספורט זה אינו מתאים למי שיש לו בעיות בלב.
  • שריפת קלוריות – אם מבצעים את האימון ללא הפסקות, אפשר לשרוף כמויות גדולות של קלוריות.
  • צריך לדעת איך לבצע – אופן ביצוע החבטות והבעיטות חשוב במהלך האימון. אם לא מבצעים את האימון נכון, עלולים המתאמנים לסבול משרירים תפוסים.
  • משפרים את הקואורדינציה – אם מבצעים את האימון לפי ההוראות, ניתן לחזק את השרירים והתנועות.
  • משפרים את שיווי המשקל – האימון מושתת על הרמת רגל אחת, בעיטה וחזרה יציבה לקרקע. על כן הוא יעיל עבור כל מי שמעוניין לשפר את שיווי המשקל.

איך יודעים באיזה שק איגרוף לבחור

קיימים שקי איגרוף במגוון גדלים וסוגים. לפי כלל האצבע, שק האיגרוף צריך להיות כמחצית ממשקלו של המתאמן. אבל כמובן, גם במקרה זה קיימים כמה יוצאי דופן. דבר ראשון, מתאמנים מיומנים בוחרים בדרך כלל בשקי איגרוף כבדים יותר. הדבר נכון גם לאנשים חזקים שיכולים לחבוט חזק: גם עבור אנשים אלה עדיף לבחור שקי איגרוף כבדים. שקי איגרוף ששוקלים כ- 25 ק"ג מתאימים יותר למתאמנים מתחילים או לילדים.

כתוב/כתבי תגובה