בועז דקל – האיש שיצר שינוי חברתי

בועז דקל – האיש שיצר שינוי חברתי

כשאנחנו חשובים על אנשים שיוצרים שינוי חברתי, אז הדמויות שעולות לנו בראש, הם מנהיגים חברתיים, פוליטיים, אנשים שמקימים עמותות, אנשים בעלי חשיפה תקשורתית גדולה. זה לא בהכרח כך. הרבה פעמים, דווקא האנשים שאינם נחשפים בתקשורת ואינם זוכים לחשיפה גדולה ובוודאי לא לכוח ושררה, הם אלו שעושים את השינוי האמיתי. 

דוגמא טובה לכך הוא בועז דקל, מי שהקים את חברת אמיגו, חברה לייצור ושיווק צעצועים לילדים אשר נמכרים באתרים ובחנויות שונות, יוצר שינוי חברתי לא פחות מאשר מנהיגים חברתיים שזוכים להרבה יותר חשיפה ופרסום. 

בועז דקל הוא יזם שמתייחס לדברים שהוא עושה, לא רק דרך הרווח שהוא יוצר לעצמו ולחברה שלו, אלא הוא מתייחס לדברים גם בהיבט החברתי, להשפעה שיש לו על הסביבה. כך למשל, דרך אותם אתרי אינטרנט שמוכרים את המוצרים של החברה, הוא יכול לעזור להורים צעצועים לילדים שלהם בתנאים טובים, מחירים זולים ולספק להם צעצועים בעלי חשיבות וערך חברתי ולימודי. 

כיצד צעצועים יוצרים שינוי?

אנחנו יכולים להבין מדוע צעצועים נחשבים למוצר שיוצרים שינוי חברתי. ילד שלא משחק עם צעצועים, ההתפתחות שלו עלולה להיפגע. באופן טבעי, ילדים שיש לו הרבה צעצועים יזכו לתהליך התפתחות הרבה יותר בריא ומהיר מאשר ילדים שאין להם. זה לא אומר שבעתיד הם יהיו טובים ואיכותיים יותר, אך זה כן אומר שהדרך שלהם תהיה קלה יותר. 

לכן, ברגע שהורים יכולים לקנות צעצועים בזול לילדים שלהם, אז יש להם אפשרות אמיתית, ממשית, לספק להם כלים נכונים וייחודים אשר יעזרו להם לייצר תהליך התפתחות נכון. זה יבוא בשלבים, עם הזמן, ובסופו של דבר הם יוכלו לנצל את הכלים לצרכים שונים בחיים. 

 

כתוב/כתבי תגובה