כך תרגשי את הכלה עם ברכה מהממת לחתונה

ברכה לחתונה

יום החתונה של החברה הכי טובה מתקרב ונדמה לך שלא שכחת דבר. השמלה מגוהצת, התור במספרה שמור, המאפרת תגיע אליך הבייתה. אבל את הדבר החשוב באמת נראה ששכחת.

 

אין ספק שאירוע החתונה הוא אחד האירועים המשמעותיים בחייו של כל אדם, על אחת כמה וכמה כשמדובר, יסלח לנו לרגע החתן המיועד, באישה. לכולם ברור שזהו יומה של הכלה, ועשרות, אם לא מאות אנשים, נערכים ביום הגדול הזה כדי לשמח אותה. אורחים רבים שמים עליהם את מיטב פרטי הלבוש, מתגנדרים ומתבשמים, ואז עושים פעמיהם אל עבר אולם החתונות כדי לציין את הברית הנרקמת בין הכלה לחתן.

 

מחקרים רבים ניתחו את הקשר שבין המחוות הקטנות אשר מתבצעות ביום החתונה לבין רמת האושר של החתן והכלה. לא סתם דואגים מנהלי האירוע מטעם אולם השמחות לטייב כל פרט לפני שהטקס מתחיל: צבע המפיות, סידור הפרחים, בחירת הסכו"ם ועוד מיני החלטות קטנות שמטרתן להעצים את רמת האושר של בני הזוג.

 

מסתבר, שאחד הגורמים שמצליחים לשדרג את רמת החוויה של חתן וכלה ביום החתונה הוא ברכה מושקעת, איכותית ולא סטנדרטית לחתונה. ברכה לחתונה, שמשלבת בתוכה התייחסות לאירועים משותפים של בני הזוג עם האורח כותב הברכה, היא, ברוב המקרים, ברכה מנצחת. המוטיב השני והחשוב לא פחות שמשדרג כל ברכה לחתונה הוא הומור. שילוב אלמנטים כמו בדיחות פרטיות, סאטירה משעשעת או אפילו איורים מצחיקים, יכול לסייע לבני הזוג להפיג את רמת המתח.

 

יש לזכור, כי מצבם הנפשי של החתן והכלה בעת קריאת שלל הברכות והאיחולים, אינו פשוט. לרוב, הסיטואציה מתרחשת לאחר תום האירוע, כאשר בני הזוג בילו שעות בריקודים, חיבוקים ונשיקות, לא תמיד עם אנשים שהם מכירים היטב. הלחץ שמא משהו ישתבש הולך ומתפוגג במהלך האירוע, אולם נותן את אותותיו ברמת העייפות המצטברת של בני הזוג. זוהי בדיוק הסיבה לכך שכתיבה של ברכה מנצחת יכולה לעשות את ההבדל בין סיום מתיש של יום מפרך, ובין חיוך על השפתיים.

 

המצווה לשמח חתן וכלה אינה שואבת את כוחה רק מן המקורות, אלא מהווה צורך בסיסי שלנו כבני אדם לעשות טוב ולשפוע טוב על הזולת. כתיבת ברכה מוצלחת לחתונה היא צעד ראשון ובסיסי, בדרך אל חיזוק משמעותי של הקשר והחברות שנרקמה לפני שנים. אחרי הכל, בעוד שהמתנה היפה תעלם לה במוקדם או במאוחר במסדרונות חשבון העובר ושב של בני הזוג, הרי שברכה שכתובה היטב תלווה אותם לזמן ממושך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זוג מחפש בחורה – זאת לא התחלה של בדיחה
בדיחות בדרך כלל מתחילות עם מעשה אותו מבצע אדם מסוים, בעוד שבכל בדיחה מצחיקה, יש בדרך כלל קצת מן האמת....
קרא עוד »
אוג 21, 2019
חליטות צמחים – האם הן באמת בריאות
הנה הוא הגיע, החורף שוב חזר אלינו ובגדול. הקור החזק ביותר לא עומד בפני חליטת צמחים משובחת, חמימה...
קרא עוד »
נוב 08, 2021
איך לקבל היתר שינויים בקלות יחסית
מקובל להניח שהיתר בניה נדרש אך ורק כאשר רוצים לבצע פעולה של בנייה עם תוספת שטח. חשוב להבהיר כי גם כאשר...
קרא עוד »
אוג 23, 2021