ערב שירה בציבור – כל מה שצריך לדעת

ערב שירה בציבור – כל מה שצריך לדעת

חלק בלתי נפרד מכרטיס הביקור של מדינת ישראל הוא הצד המוזיקלי תרבותי שלה. שירה בציבור היא אחד מהמנהגים המוכרים במדינתנו. מנהג שהחל עוד בשנות ה – 20 על הגורן בקיבוצים ועד היום בקיבוצים, אולמות אירועים, מועדונים ובתים פרטיים.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מערב שירה בציבור , במאמר זה תוכלו למצוא את אותן נקודות חשובות בעניין. התחילו לקרוא

ההיסטוריה של שירה בציבור – כדאי לדעת

  • ההתחלהערב שירה בציבור החלו כאמצעי להפצת שירה לצד ריקודי עם מימי היישוב היהודי.
  • ההווי הלאומי שלנו – התפתחות הרדיו והטלוויזיה הפכה את השירה בציבור לפחות פופולאריות אך קיבעה את מעמדה כחלק מההווי הלאומי.
  • שינויים בשירה הציבורית – עד העשור הקודם סגנון השירה הציבורית היה סגנון נוסטלגי של שירים עבריים ושירי להקות צבאיות שנכתבו על ידי משוררים מוכרים (נעמי שמר, חיים חפר ועוד), בעשור הנוכחי התחיל מודל חדש של שירה בציבור אשר כולל סגנונות שונים, ביניהם זמר ים תיכוני, רוק ישראלי, שירי לוחמים ועוד.
  • אז והיום – אם בעבר השמות שרה'לה שרון ואפי נצר היו חלק בלתי נפרד מאותם ערבי שירה בציבור, כיום זמרים רבים ולהקות רבות מובילים ערבים מהנים של שירה.
  • האטרקציה של האירועים – כיום רבים מחליטים על ערב שירה בציבור בביתם, במועדונים או בחוץ כחלק מאירוע אותו הם עורכים. משנה לשנה ניתן לראות יותר ויותר אנשים שמחזירים לשירה בציבור את מקומה הטבעי.

לסיכום

בעבר הלא רחוק ערב שירה בציבור היה ההווי הארץ ישראלי שמטרתו היה הפצת שירים. כיום, ההווי עדיין נשאר אך מגוון רחב של סגנונות ערבי שירה בציבור ואנשים מגיעים אל ערבים אלו בכדי ליהנות, לרקוד ופעמים רבות מחליטים על להקת שירה בציבור כאטרקציה מרכזית באירוע אותו עורכים.

כתוב/כתבי תגובה