אמן מחשבות או אמן חושים – מה ההבדל?

רבים שומעים ומכירים את הביטויים אמן מחשבות, אמן חושים, מנטליסט וכדומה ולא תמיד יודעים או מבינים מה ההבדלים ביניהם. הנושא הזה של קוראי מחשבות, אמני חושים עבר תהליך של שינוי גדול והיום מרבית ההתייחסות לאמנים אלו קשורה בכל מה שקשור להופעה בפני קהל ובידור שלו.

אז מה זה אמן חושים

אמן חושים נקרא על ידי רבים גם בשם מנטליסט. זהו אדם אשר נעזר בחושים השונים שלו ובעיקר בחוש הראייה, המישוש ובחוש השמיעה כדי לדעת דברים על האדם שמולו, לקרוא אותו ואת המחשבות שלו בין היתר על ידי קריאה של שפת הגוף שלו, ולעיתים גם להשפיע על האדם והמחשבות שלו בדרכים שונות. בעבר היו רבים שהכירו מופעים מסוג זה כמופעי טלפתיה.

מה זה אמן מחשבות

אמן מחשבות זהו אמן אשר בא להופיע בפני קהל של אנשים, ובעזרת כלים ומיומנויות שונות הוא עושה מופע קליל, מופע של כיף, אך במקביל עוזר לאנשים שבקהל לגלות דברים חדשים ואחרים על המחשבות שלהם. הוא נעזר בידע ובניסיון האישי והמקצועי שלו וביכולות פסיכולוגיות שונות כדי להגיע לאותם מקומות נסתרים שבמוחם של האנשים, אותם מקומות שהאנשים עצמם לרוב פחות חשופים אליהם ופחות מודעים לקיומם ולהביא אותם למקום מודע יותר, חוקר יודע, חושב יותר. 

אז מה למעשה ההבדל בין אמן חושים לאמן מחשבות

עיקר ההבדל בין אמן חושים לאמן מחשבות זה המטרה של מה שהוא עושה, מה מטרת ההופעה שלו. האחד מנסה לבדר ולשעשע את הקהל והשני מטרתו היא גם לשעשע ולבדר את הקהל אבל מעבר לכך חשוב לו שהקהל שלו יצא מהמופע עם תובנה חדשה לגבי עצמו, לגבי המחשבות שלו או כמו שאומרים ייפול לו אסימון כלשהו. למידע אודות אמן חושים לבת מצווה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגי גרביים עם צורות: טרנדים בשנת 2021
גרביים לילדים ובכלל, גרביים עם צורות יכולים להיות מרתקים במיוחד, אם אתם רק בוחרים את הזוג הנכון....
קרא עוד »
אוג 15, 2021
שיעורי תיפוף לבד או שיעורים עם מורה מקצועי
היום בעיקר לאחר שישנם שיעורי רבים ביוטיוב, וניתן ללמד לבד כל כלי שבו תחפצו ניתן לראות כי תלמידי רבים...
קרא עוד »
נוב 25, 2019
איפה תוכלו למצוא שעוני קיר מעוצבים?
שעון קיר הוא מוצר המכיל מחוגים ומספרים ומראה את השעה. הוא עשוי בדרך כלל מעץ ובדרך כלל יש לו פנים...
קרא עוד »
יול 18, 2022