מוצרי אקוסטיקה לאולפן הקלטות

מוצרי אקוסטיקה לאולפן הקלטות

אולפן הקלטות חייב להיות מבודד לגמרי. אופי המקום והמטרה של האולפן מחייבים כי ניתן יהיה להקליט בו את כל מה שרוצים להקליט בלי שיישמעו רעשי רקע חיצוניים העולים מן הסביבה החיצונית ובלי שייווצר הד שיפריע למהלך ההקלטה.

אולפן ההקלטות מטבעו בנוי כבר מלכתחילה באופן כזה שהוא יהיה מבודד לגמרי מרעשים רקע חיצוניים כמו כן מתוכננת האקוסטיקה לאולפן באופן כזה שבקול יתפזר בצורה נכונה.

לצורך כך נעשה שימוש במוצרי אקוסטיקה שונים אשר אלו משמשים למטרה הזו של בידוד נכון ומקצועי.

אלו מוצרי אקוסטיקה משמשים לאופני ההקלטות?

  • חומרי בליעה – לפני הכול יש לעשות שימוש בחומרי בליעה אך יש לשמור על מינון נכון. ברגע שנעשה שימוש מוגזם בחומרי בליעה, התוצאה תהיה הדהוד שיפריע כבר בשלב העריכה. חשוב לשים לב כי חומרי הבליעה הללו ייושמו בתורה הגיונית ומאוזנת על מנת שלא ייווצר ממד מלאכותי. למעשה הבחירה הנכונה בחומרי הבליעה כמו גם במינון הנכון שלהם זה מה שיוביל בסופו של דבר לתוצאה הנכונה. זו הדרך שתוביל להפקת הצליל הכי איכותי והכי מתאים.

חשוב לשים לב לחומרי בליעה איכותיים אשר אלו יעלו את האפקט של הבידוד. טעות קריטית היא לעשות שימוש בחומרי בליעה שאינם איכותיים. התוצאה תהיה מאוד מאכזבת.

  • אקוסטיקה גלויה או סמויה – בעת עיצוב האולפן כדאי לחשוב מראש על האקוסטיקה אם לבחור בשיטה הגלויה או לחילופין בשיטה הסמויה. ברור כי האקוסטיקה הסמויה היא יקרה יותר ודורשת השקעה במבנה עצמו. אך רבים מעדיפים דווקא את השיטה הזו בגלל המראה הנקי והנעים לעין שיוצרת האקוסטיקה הסמויה.
  • פיזור חומרי אקוסטיקה – אפשר להוסיף ולפזר חומרי אקוסטיקה שונים בחלל, כמו סופגי רעש שיותקנו בתקרה, פלטות ספיגה המותקנים על הקירות ועוד אפשרויות שונות אשר ייצרו את התוצאות הכי טובות והכי מושלמות בחדר.

חשוב להיוועץ באנשי מקצוע ובמומחים העוסקים בייחוד בתחום הזה של בידוד ופיזור חומרי אקוסטיקה וגם חיפוי עץ אקוסטי על מנת שהתוצאה אכן תהיה משביעת רצון.

רק כך אפשר יהיה ליהנות בסופו של דבר מאולפן מבודד ונוח אשר יאפשר להקליט הקלטות הכי איכותיות.

כתוב/כתבי תגובה