4 דברים שצריך לדעת על איטום מרתפים

4 דברים שצריך לדעת על איטום מרתפים

מרתף הוא אזור רגיש לרטיבות. מי הגשמים זורמים כידוע ממקום גבוה לנמוך וכתוצאה מכך הם מגיעים למרתפים הממוקמים תמיד בחלקו הנמוך של המבנה. כמו כן עשויים להגיע מים מבורות ביוב, צנרת הניקוז וכן מי תהום. מכיוון שכך חשוב מאוד לאטום כיאות את המרתפים כבר בשלב הבניה, וכך למנוע מקרים של רטיבות ונזילות במהלך השימוש. כמו כן יש לדעת כי ניתן לחדש את האיטום ולחזק אותו במידה ויש נזילות או רטיבות כלשהי במקום.

מה שחשוב לדעת

  1. יש מגוון חומרי גלם ושיטות עבודה עבור איטום מרתפים. כדי להשיג את התוצאה הרצויה יש להתאים כיאות את החומרים ואת אופן העבודה. רק כך ניתן להשיג את התוצאה הרצויה, ולהיות שבעי רצון ממרתף אטום וחף מכל רטיבות או נזילה.
  2. איטום זו משימה מורכבת אשר דורשת הרבה ידע והבנה בתחום. היות ויש חומרי איטום שונים ושיטות איטום שונות, יש להכיר היטב את אופן העבודה ולדעת כיצד לנהל את העבודה בצורה מותאמת למבנה המדובר.
  3. ניתן להבחין בין שתי שיטות איטום עיקריות. איטום חיובי  ואיטום שלילי. איטום חיובי הינו איטום אשר מתבצע מהצד החיצוני של המבנה. ואילו איטום שלילי הינו איטום שמתבצע במקרה בו אין גישה לחלק החיצוני של המבנה. החיסרון של איטום שלילי הוא שאינו מונע רטיבות של קירות חיצוניים. במידה וניתן לבצע איטום חיובי זה תמיד עדיף כיוון שכך מספקים הגנה הן לחלק החיצוני של המרתף והן לחלקו הפנימי. מה שאין כן כאשר מבצעים איטום שלילי.
  4. יש מספר אופנים לאיטום מרתפים. האחת היא פריסת יריעות איטום כמו יריעות ביטומניות לדוגמה. השנייה היא התזה של חומר איטום על המבנה. את השיטה הנבחרת מתאימים לפי מאפייני המבנה.

לכל מבנה יש מאפיינים ייחודיים ותכונות אשר משפיעות על אופן ביצוע האיטום. המיקום של המרתף, הגישה אליו, הגודל ומצב הרטיבות. כל אלו משפיעים בצורה ישירה על מלאכת האיטום ועל שיטת העבודה שתיבחר. אך המטרה היא תמיד זהה – לבצע איטום מלא אשר ימנע כל רטיבות.

אולי יעניין אותך גם יריעות איטום להדבקה עצמית

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לטייל בחו"ל בלי לחשוש מכשרות
אז כן, הגעתם למסקנה שהגיע הזמן לנופש. העומס של החיים – הבית, העבודה, הילדים. היום יום שלכם עמוס...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
פרוייקט רחף – מהו ומה חשוב לדעת עליו
פרויקט רחף הוא פרויקט מגורים בחיפה שמבוסס על תמ"א 38. הפרויקט נמצא בשכונת בת גלים בחיפה. אז איך תגלו...
קרא עוד »
ספט 08, 2023
מה לומדים בקורס תפירת טקסטיל?
עולם האופנה לנשים נחשב לייחודי ובעל עושר רב. למעשה, רבים מהדברים הקשורים אליו  מתחילים ביסודות...
קרא עוד »
ינו 26, 2021