השתלת שיער

השתלת שיער

השתלות שיער כיום הוא טיפול שרבים נרשמים ונוסעים ליישם אותו בטורקיה. בעוד שבעבר זה היה נחשב לטיפול מאד מורכב ויקר, כיום השתנו פני הדברים הודות לפיתוחים רפואיים מרשימים בתחום. אם בעבר הטיפול הסתמך על חיתוך עור השיער של המטופל בקבוצות והתמודדות עם כאבים עזים עד סגירת הפצעים, הרי שכיום החיתוך נעשה בזקיקים ישירות ללא מגע עם העור. שיטות מודרניות מאפשרות לקבץ יחידת זקיקים באמצעות הזקיקים הבודדים ואז להשתיל אותם אחד אחד, או באמצעות מכשיר השתלה. במאמר זה נדון בשתי שיטות השתלת שיער אלה ונבאר למי הן מתאימות.

קיבוץ יחידת זקיקים והשתלתם

שם השיטה באנגלית הוא Follicular Unit Extraction או בקיצור FUE. השתלת שיער זו נועדה למושתלים הכי מחוסרי שיער שישנם. בדרך כלל מבנה המחסור הזה הוא זוג מפרצים וקרחת אחורית שיוצרים משפך משולש של 3 קרחות. בשיטה זו משתמשים בשיער העורף והצוואר על מנת לקחת תרומות. התרומות נלקחות לאחר זריקות הרדמה לחלל הראש ולאחר מכן נלקחות דגימות גם מהצוואר באופן דומה. הדגימות מושמות בקרחות של המטופל, ובמפרצים, אחת אחרי השנייה. בסיום הטיפול משתחרר המטופל לבית המלון כשהוא חבוש ומצויד בסט תרופות ותכשירים לנטילה יומית בהתאם להוראות ומינונים מדויקים.

השתלת שיער ישירה באמצעות מכשיר

שיטה זו נקראת באנגלית Direct Hair Implementation, או בקיצור DHI. יישום שיער באופי ישיר. מה שגורם להשתלה להיות מיושמת באופן ישיר הוא מכשיר להטמעת זקיקים. בשלב הראשון של הטיפול, בדומה ל- FUE, מרדימים מקומית את ראשו וצווארו של המטופל ולוקחים דגימות של הזקיקים. בשלב השני טוענים אותם למכשיר ואז יורים אותם ממנו. המכשיר פותח ערוץ בקרחת ולאחר מכן מציב את אחד הזקיקים עליו, ככה חוזר על אלפים רבים של זקיקים. השתלות שיער DHI נועדו לבעלי שיער כמעט מלא שמתלוננים על קו מצח רחב מדי בשל נסיגת השיער הקדמי. אלו יכולים להיות אישים עם קוקו וקצוות מושלמים שרק החלק הקדמי מהווה בעיה עבורם.

מומלץ למטופלי FUE לשדרג ל- Sapphire FUE

Sapphire FUE שלא כמו FUE אינו מתבסס על מקדד ממתכת אלא מאבן ספיר. המשמעות היא שמדובר על כלי שהוא גם דק יותר וגם חד יותר מזה המתכתי, מה שמאפשר לפתוח ערוצים יותר דקים מטיפול FUE רגיל. השתלות שיער Sapphire FUE מאפשרת, הודות לכך, להטמיע יותר זקיקים PER אזור השתלה.

מומלץ לכלל ציבור המושתלים לשדרג לוויטמינים לנטילה יומית

במרפאה, יציעו לכם לשדרג את הטיפול לרכישת ויטמינים, זאת בנוסף לתרופות שתקבלו במרפאה על חשבון חבילת השתלת שיער. ויטמינים אלה הנם בתשלום נוסף אבל מומלצים מאד להסדרה. הם יהפכו את שגרת צמיחת השיער שלכם להרבה יותר מהירה בהשוואה למה שהיה קורה בלעדיהם ויגרמו להרגשה שיש לכם שיער בריא ומטופח במיוחד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו שירותים אינסטלטור חירום לא יספק לכם
קול בעבוע מים מעיר אתכם באמצע הלילה. אתם מורידים רגל מהמיטה, רגל שנייה,  אבל לא, הרגל שלכם לא נוגעת...
קרא עוד »
מאי 31, 2021
משחקי רצפה גדולים לשדרוג חצר התלמידים
משחק הוא דרך טובה להעביר זמן, להעסיק את הילדים וליהנות. אבל יש לזה גם כמה יתרונות בריאותיים. לתלמידי...
קרא עוד »
ינו 31, 2023
למה אופני איזון לילדים כל כך פופולאריים?
מהם אופני איזון לילדים? מדוע הם נקראים כך? לאיזה גילאים אופניים אלו מתאימים?  למה כל כך הרבה הורים...
קרא עוד »
אוג 29, 2021